menu

Reklama

POPULARNE

Reklama

paka kołobrzeg

telewizja kołobrzegSESJA RADY MIASTAImprezy

sobota, 18 września 2021
START 18:00
sobota, 18 września 2021
START 20:00
niedziela, 19 września 2021
START 13:45
środa, 22 września 2021
START 19:00

Facebook

Reklama

Informacje

Testowaliśmy pochłaniacze smrodu

W czwartek odbyła się prezentacja zamontowanych dzień wcześniej na kołobrzeskiej oczyszczalni specjalnych mat pochłaniających smród. Jest to pewnego rodzaju odpowiedź na skargi mieszkańców Radzikowa, dotyczących przykrego zapachu unoszącego się z oczyszczalni.


Radny Wiesław Parus wąchał matę ze specjalnym żelem podczas prezentacji firmy, która zajmuje się ich produkcją. Minę miał zadowoloną do czasu, gdy usłyszał, ile całe przedsięwzięcie ma kosztować. A kwota to niebagatelna: 200 tysięcy złotych na początek, a potem 100 tysięcy i więcej każdego roku. Do pomysłu dość sceptycznie podchodzi Wioletta Dymecka, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, zdaniem której inwestycja jest bardzo droga, a jej utrzymanie równie kosztochłonne i w warunkach kołobrzeskich przy ograniczeniu się tylko do terenu oczyszczalni nie gwarantujące powodzenia.
O działaniu mat dziennikarze mogli przekonać się podczas specjalnej prezentacji. Najpierw poczęstowano nas paluszkami i ciastkami, a potem zaprowadzono do najbardziej śmierdzącego miejsca w oczyszczalni, czyli komory krat. Tam też wywieszono dzień wcześniej maty. Efekt był jaki był: różnicy nikt z dziennikarzy nie wyczuł, wręcz przeciwnie. Ale dziennikarze nie są specjalistami od smrodu, więc w tej sprawie zadecydują specjaliści z MWiK.

Fot. Michał Świderski, (reda)

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Powiat Kołobrzeg

Pajor

Najnowsze komentarze

 • Koparka potrąciła pieszych na pasach
  Zeby nie musialo Ciebie tych 10 ratowac. Jak pojecia nie masz jakie sa procedury zostaw wywody ...

  Czytaj...

   
 • Hoc ostrzega przed czwartą falą koronawirusa
  Cześ na prezydenta Kg

  Czytaj...

   
 • Koparka potrąciła pieszych na pasach
  Opierając opinię na tym co przedstawiają zdjęcia to faktycznie Obserwator ma rację. Co do straszenia ...

  Czytaj...

   
 • Koparka potrąciła pieszych na pasach
  Boższeee co za bełkot

  Czytaj...

   
 • Koparka potrąciła pieszych na pasach
  Tak, zwłaszcza jak w 10 przyjadą ściągać kotka z drzewa.

  Czytaj...

   
 • Koparka potrąciła pieszych na pasach
  na zdjęciu widać, że poszkodowany leży na żółtej desce wykorzystywanej przez ratowników do umieszczania ...

  Czytaj...

   
 • Hoc ostrzega przed czwartą falą koronawirusa
  A ty "DOŁUCZYŁEŚ" się juz języka polskiego, hahaha.

  Czytaj...

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

kołobrzeg mazowiecka