menu

Reklama

POPULARNE

Reklama

paka kołobrzeg

telewizja kołobrzegSESJA RADY MIASTA NA ŻYWO


Imprezy

piątek, 18 września 2020
START 17:00
piątek, 18 września 2020
START 19:00
piątek, 25 września 2020
START 19:00
środa, 30 września 2020
START 19:00

Facebook

Reklama

Informacje

Ogłoszenia ***  Zakupy do domu  (Usługi)  ***  Opieka nad osobami starszymi w Niemczech   (Dam Pracę)  ***  Pracownik dozoru Kołobrzeg   (Dam Pracę)  *** 

Testowaliśmy pochłaniacze smrodu

W czwartek odbyła się prezentacja zamontowanych dzień wcześniej na kołobrzeskiej oczyszczalni specjalnych mat pochłaniających smród. Jest to pewnego rodzaju odpowiedź na skargi mieszkańców Radzikowa, dotyczących przykrego zapachu unoszącego się z oczyszczalni.


Radny Wiesław Parus wąchał matę ze specjalnym żelem podczas prezentacji firmy, która zajmuje się ich produkcją. Minę miał zadowoloną do czasu, gdy usłyszał, ile całe przedsięwzięcie ma kosztować. A kwota to niebagatelna: 200 tysięcy złotych na początek, a potem 100 tysięcy i więcej każdego roku. Do pomysłu dość sceptycznie podchodzi Wioletta Dymecka, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, zdaniem której inwestycja jest bardzo droga, a jej utrzymanie równie kosztochłonne i w warunkach kołobrzeskich przy ograniczeniu się tylko do terenu oczyszczalni nie gwarantujące powodzenia.
O działaniu mat dziennikarze mogli przekonać się podczas specjalnej prezentacji. Najpierw poczęstowano nas paluszkami i ciastkami, a potem zaprowadzono do najbardziej śmierdzącego miejsca w oczyszczalni, czyli komory krat. Tam też wywieszono dzień wcześniej maty. Efekt był jaki był: różnicy nikt z dziennikarzy nie wyczuł, wręcz przeciwnie. Ale dziennikarze nie są specjalistami od smrodu, więc w tej sprawie zadecydują specjaliści z MWiK.

Fot. Michał Świderski, (reda)

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Powiat Kołobrzeg

Pajor

Najnowsze komentarze

 • Miasto podsumowuje sezon 2020
  Widzowie tvp wybierają raczej inne , takie bardziej religijne kierunki wyjazdów.

  Czytaj...

   
 • Miasto pozbyło się "Bastionu" - teraz wróci?
  Sala konferencyjna, czy sala bankietowa dla pseudo żołnierzyków ?

  Czytaj...

   
 • Kołobrzeżanie krytycznie o działaniach wójta [wideo]
  tak z ciekawości patrzyłem ostatnio na te posesje, ktore się tak buntują przeciwko wiaduktowi. Na ich ...

  Czytaj...

   
 • Miasto pozbyło się "Bastionu" - teraz wróci?
  Juz widzę " naloty: Plewkow i innych obrońcow borwiny, zamiast domagac sią inwestycji zabezpieczający ...

  Czytaj...

   
 • Zaatakowali strazników miejskich, mieli "nadludzką" siłę
  w czym ? W tym,że nie powinni zastępować policji ? Widzisz tu zastępstwo się nie udało. Straż z ...

  Czytaj...

   
 • Brak miejsc do parkowania to wina radnych
  Szkoda tylko, że nie wspomniał Pan o mieszkańcu, który jak powiedziała Pani Prezydent Mieczkowska na ...

  Czytaj...

   
 • Zbiory od pułkownika Adama Dłużniewskiego [wideo]
  Brawo Panie Pułkowniku !!! pozdrawiam swojego Dowódcę

  Czytaj...

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.