Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Felieton: z ławy obrońcy i kibica (45)O koszykówce i nie tylko... Po ciężkiej walce Kotwica Kołobrzeg wygrała z Asseco w meczu na własnym parkiecie. Odbyły się też uroczystości poświęcone Witoldowi Pileckiemu.


Końcowy wynik 83:74 może sugerować znaczną przewagę Kotwicy 50 Kołobrzeg w starciu z rezerwami Asseco. Tak jednak nie było, gdyż na pierwszą połowę schodziliśmy przegrywając 35:45 i niewielu kibiców było optymistami. Ze statystyk wynika, że na 15 rzutów za 3 punkty celnych było jedynie 2, co daje 13,3% skuteczności. W tej części gry Asseco miało 25 zbiórek, a Kotwica jedynie 18. Wyraźnie dał się odczuć brak wysokiego Kowalczuka. Początek III kwarty był w miarę wyrównany, ale przewaga gości wzrosła nawet do 12 punktów. Po kolejnym czasie wziętym przez trenera Blechacza nasza obrona stała się twardsza i w efekcie zaczęliśmy po przechwytach przeprowadzać szybkie kontrataki. Końcówka tej kwarty należała zdecydowanie do naszych zawodników i zmniejszyliśmy stratę do zaledwie sześciu punktów. Ostatnia kwarta skończyła się naszym zwycięstwem 29:14, przy czym ogólny wynik meczu przez dłuższy czas oscylował wokół remisu. Jak zwykle najskuteczniejszy z dorobkiem 19 punktów był Grzegorz Arabas, ale tuż za nim uplasowali się Paweł Pawłowski i Łukasz Wichniarz. Obydwaj nasi rozgrywający rozegrali dobre zawody. Mieczkowski potrafi dynamicznie wchodzić pod kosz, natomiast Chudy cechuje się rozwagą i dokładnością zagrań. Przez chwile wspólnie występowali na boisku i bardzo dobrze się uzupełniali. Osobiście żałuję, że ten dobry mecz obejrzało niewielu widzów. Przed klubem stoi duże wyzwanie, aby na powrót do Hali Milenium i na Wąską przyciągnąć kibiców. Być może brakuje podstawowych informacji. Podaję więc terminarz meczów w Kołobrzegu w pierwszej i drugiej rundzie.

I RUNDA

Data meczu

Drużyny

Dzień

Godzina

Hala

 

31.10.2015

KOTWICA 50 – AZS UMK TORUŃ

Sobota

1800

Milenium

 

14.11.2015

KOTWICA 50 – ITAGO GDYNIA

Sobota

1900

ul. Wąska

 

28.11.2015

KOTWICA50 – DECKA PELPLIN

Sobota

1800

ul. Wąska

 

12.12.2015

KOTWICA 50 – SMS WŁADYSŁAWOWO

Sobota

1800

ul. Wąska

 

II RUNDA

19.12.2015

KOTWICA 50 – POLITECHNIKA GDAŃSKA

Sobota

1800

Milenium

 

2.01.2016

KOTWICA 50 – TREFL II SOPOT

Sobota

1800

Milenium

 

16.01.2016

KOTWICA 50 – KS BASKET PIŁA

Sobota

1800

Milenium

 

30.01.2016

KOTWICA 50 – DOMINO INOWROCŁAW

Sobota

1800

Milenium

 

13.02.2016

KOTWICA 50 – TKM WŁOCŁAWEK

Sobota

1800

Milenium

 

27.02.2016

KOTWICA 50 – OBRA KOŚCIAN

Sobota

1800

ul. Wąska

 


Najbliższy mecz w Kołobrzegu odbędzie się 31 października w sobotę o godzinie 18.00 w Hali Milenium. W drużynie z Torunia zobaczymy Dawida Przybyszewskiego, który w Kołobrzegu spędził swój najlepszy okres kariery zawodniczej. Pamiętamy go z Kotwicy, która zdobyła Puchar Polski sześć lat temu.

Muszę przyznać, że mecz obserwowałem dopiero od końca drugiej kwarty, bo wcześniej o godzinie 17 w RCK odbywały się uroczystości poświecone pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. W pierwszej części mieliśmy przyjemność oglądać Przemysława Tejkowskiego w monodramie „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki". Następnie obejrzeliśmy film pt. „Pilecki”, który jest fabularyzowanym dokumentem przedstawiającym najważniejsze wydarzenia z biografii bohatera. Przed filmem słowo wstępne wygłosił współproducent Bogdan Basztyl. Opowiedział o historii powstania filmu i finansowych problemach jego twórców. Pomysłodawcy zwrócili się pisemnie do ponad dwóch tysięcy samorządów miast i gmin o wsparcie filmu kwotą 100,00 zł. Nic nie wpłynęło. Taki sam efekt przyniosła prośba skierowana do posłów i senatorów. Film powstał dzięki drobnym datkom różnych prywatnych osób. Zgromadzone skromne środki pozwoliły nakręcić film, ale w minimalnej obsadzie, praktycznie bez scenografii i dzięki entuzjazmowi grup rekonstrukcyjnych. Zastanawiam się więc jak to się dzieje, że na filmy typu „Pokłosie”, które przedstawiają Polaków jako zdziczałych morderców rząd polski wykłada ogromne kwoty ze środków publicznych, a na projektowane filmy o Żołnierzach Wyklętych na przykład „Historia Roja” czy rzeczony „Pilecki” brak jest jakichkolwiek pieniędzy. Światełkiem w tunelu jest decyzja Prokuratury o wszczęciu śledztwa w sprawie obrzydliwych wypowiedzi Tomasza Grossa pod adresem Polaków. Może doczekamy się wielkich fabularnych filmów przedstawiających prawdziwą historię Polski, a przede wszystkim naszych bohaterów, jak na przykład rotmistrza Witolda Pileckiego.

Adwokat Edward Stępień

www.edwardstepien.pl
 O ustawie tzw. „uzdrowiskowej”.
reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama