Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Felieton: z ławy obrońcy i kibica (45)Kotwica 50 gromi Itago… Kotwica 50 w niedzielne popołudnie rozgromiła Itago Gdynia 93:54 i było to szóste kolejne zwycięstwo naszych koszykarzy.


Większa część pierwszej kwarty nie zapowiadała końcowego sukcesu. Utrzymywała się niewielka przewaga gości, którzy w ósmej minucie prowadzili 17:16 i było to ich ostatnie prowadzenie. Dwie ostatnie minuty to dominacja Kotwy. Zaczęło się od szybkiego ataku i celnego rzutu Mieczkowskiego. Później nasza obrona stała się monolitem. Po dwa punkty dołożyli Pawłowski i Arabas. Wynik kwarty 23:17 ustalił nasz kapitan wykorzystując jeden rzut wolny.

Druga kwarta zaczęła się  niezbyt dobrze, bo po naszych dwóch niecelnych rzutach dwa punkty zdobyli goście zmniejszając stratę do 23:19. Od tej chwili nastąpił koncert gry naszej drużyny, która zdobyła kolejno 18 punktów doprowadzając do stanu 41:19, a kibice nagradzali dobre akcje coraz głośniejszymi oklaskami. Każda seria kiedyś musi się skończyć. Gdynianie po kolei rzucili trzy trójki i zrobiło się 41:28. Czas wzięty przez trenera Blechacza pozwolił na odzyskanie właściwego rytmu gry. Najpierw kapitan Grzegorz Arabas rzucił za 3 punkty, a później Łukasza Wichniarz dołożył 4 punkty i odskoczyliśmy na 19 punktów przewagi. Ostatecznie na przerwę schodziliśmy prowadząc 48:29.

W drugiej połowie przewaga Kotwicy 50 systematycznie rosła. Odbywało się to za przyczyną twardej zespołowej obrony, po której następowały szybkie ataki. Nasi biegali jak charty i seriami zdobywali punkty. O przewadze naszej drużyny świadczą statystyki. Wygraliśmy w zbiórkach 54:41, w przechwytach 11:8 i w blokach 6:0. Dobra obrona była początkiem szybkich ataków i w tym elemencie wygraliśmy 38:6. Prawdziwa przewaga ujawniła się w celności rzutów. Kotwica 50 osiągnęła 53% celnych rzutów, a nasi rywale trafili zaledwie 25,7%. Ta ogromna różnica wynikała między innymi z faktu, że 48 punktów zdobyliśmy spod kosza, a Itago trafiło tylko 18 punktów z pozycji podkoszowych. Trzecia kwarta to nasza przewaga 23:13, a czwarta 22:12. Nasze najwyższe prowadzenie było 44 punktowe (89:45) na cztery minuty przed końcem. Końcówkę wygrali goście 9:4 i mecz zakończył się wynikiem 93:54.

Widać było drużynę, która broniła bardzo dobrze przez cały mecz. Oczywiście były i błędy, ale nie były one rażące. W ataku zastrzeżenia można mieć jedynie do celności za 3 punkty i ten element lepiej wychodził gościom (26,7% celności) przy zaledwie 24% naszych trafień zza łuku. Tak na przykład Łukasz Wichniarz, który bardzo dobrze rzuca trójki, w meczu z Itago wszystkie jego pięć prób było nieudanych, a Gracjan Dobriański też pięć razy rzucał, a trafił tylko jeden raz. Nie wszystko w każdym meczu musi wychodzić. Najważniejsze, że mamy drużynę, która walczy przez pełne czterdzieści minut. Widać ogromne postępy i dobrą robotę trenerów. W sposób jak najbardziej zasłużony faktycznie jesteśmy na czele tabeli II ligi. Wprawdzie formalnie zajmujemy drugie miejsce, ale drużyna z Torunia ma jeden mecz rozegrany więcej. Cieszy znakomita dyspozycja kapitana Grzegorza Arabasa, który zdobył 27 punktów, a więc powyżej swojej średniej w sezonie. Dwucyfrowe zdobycze odnotowali też Mieczkowski (12 pkt.), Pawłowski i Djurić (po 11 pkt.) Wichniarz i Kowalczuk (po 10 pkt.). Dobrze zagrał również Dobriański (8 pkt.) i Szewczyk (4 pkt.). Wobec kontuzji Chudego więcej obowiązków spadło na Dawida Mieczkowskiego, który rozegrał bardzo dobry mecz. Nie miał żadnej straty, a za to 3 przechwyty, 1 blok, 9 asyst i 9 zbiórek. W poprzednich meczach zdarzały mu się nie do końca przemyślane akcje. W meczu z Gdynianami zachował spokój i rozwagę, nic nie tracąc z dynamiki. Oby tak dalej. Widzów było więcej, niż na poprzednich meczach i niech żałują Ci, którzy zostali w domu. Mecze kosza to dobra i przyjemna rozrywka. Mam nadzieję, że niedługo kibice przestaną mieścić się na jednej trybunie. Najbliższy mecz Kotwica 50 zagra 12 grudnia 2015 roku, a międzyczasie czekają nas dwa mecze na wyjazdach.

Informowałem wcześniej, że klub w trosce o rozwój młodego narybku zgłosił drużynę do rozgrywek III ligi i występują w niej niedawni juniorzy i sprawują się zupełnie poprawnie. W sobotę po zaciętym meczu wygraliśmy z Iną Goleniów 65:63 (23:13, 11:26, 18:8, 13:16). Najwięcej, bo 16 punktów zdobył Maciej Szewczyk, a tuż za nim Paweł Lasota – 14 punktów. Grali też Małetko, Dobriański, Blaszkiewicz, Goiński, Przęzak, Rduch, Wizert, Urban, Świtaj. Młodzicy pojechali do Szczecina i zwyciężyli Wilki Morskie 43:37. W młodzikach Kotwicy 50 wystąpili I. Fiedosewicz (12), T. Urban (10), B. Waszkowski (7), T. Wysocki (4), F. Maszerowski (3), J. Gałgański (3), J. Gaca (2), A. Ciesielski (2), A. Zatorski, K. Kierul kpt., G. Zbirochowicz, J. Lewis. Bardzo dobre występy mają na swoim koncie juniorzy starsi (U-20). Możemy ich zobaczyć w najbliższą środę o godzinie 1600 w Hali Rycerskiej przy ulicy Wąskiej.Adwokat Edward Stępień

www.edwardstepien.pl
 O ustawie tzw. „uzdrowiskowej”.
reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama