Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dlaczego PDK się nie rozpadło?Tu Henryk Bieńkowski już występował z PDK, tam nie chciał współpracować z Wiolettą Dymecką i Bogdanem Błaszczykiem. To dlaczego podano sobie rękę na zgodę z finałem na imieninach radnego Młynarczyka?


No to się narobiło. PDK utarło nosa dużej części mediów, a Henryk Bieńkowski stwierdził jak na załączonym obrazku, że mu się w PDK podoba nawet. O tym, że tak będzie, mówiłem niemal tydzień temu w Radio Kołobrzeg. Cała reszta komentatorów zdążyła wymienić prezydium rady, przewodniczących komisji i zapowiadała platformiany błogostan. Tak to jest, jak się podchodzi w lekceważący sposób do przedmiotu analizy, gdy słucha się polityków tylko dlatego, że coś mówią.

Henryk Bieńkowski nigdzie nie powiedział, że nie chce być w PDK, że zakłada własny klub. Cała retoryka wiceprzewodniczącego Rady Miasta służyła podbiciu stawki i wyciągnięcia własnej korzyści. Być może w tej zagrywce doszłoby do bezsensownego podbijania stawki ze wszystkich stron, ale po pierwsze, nikt na tym nic by nie wygrał, po drugie, straty wizerunkowe byłyby nie do odrobienia. Opowieści o tym, że Bieńkowski założyłby klub z Zarzyckim i Beńko nie są oderwane od rzeczywistości, ale to jakby zostać dyrektorem miejskiej toalety: ani to przyjemne, ani ostatecznie na dłuższą metę ambitne. Gdy bowiem radny Zarzycki ma zdanie nawet na temat swojego zdania, to z radnym Beńko jest odwrotnie. Wątpliwe również, aby taki rozłam zmienił coś w układzie sił poza zagraniem na nosie PDK. I tu również, sztuką jest to, żeby nie osmarkać samego siebie w świetle jupiterów.

Najbardziej na odejściu Henryka Bieńkowskiego z PDK zależało samym przeciwnikom PDK i wydaje się, że ta opcja przeważyła za tym, że nie podbijano stawki. Padły przeprosiny i wyjaśnienia. Na pewno załagodziły one sytuację, ale nie ulega najmniejszej wątpliwości, że po pierwsze, Klubowi PDK nie grozi życzeniowy rozłam, jakby wielu tego chciało, a po drugie, nie oznacza to, że do takowego nie dojdzie w przyszłości i to nawet najbliższej. W szeregu klub może trzymać ciśnienie stron niezaangażowanych w ostatnie wypadki, w tym PiS, dla którego jakikolwiek konflikt na korzyść PO jest nie do przyjęcia. Henryk Bieńkowski ostatnio dobrze żyje z posłem Hocem, więcej jego autorytet również miał znaczenie dla całej operacji spuszczania ciśnienia w PDK. Wreszcie, w perspektywie jest wybór kandydatów na kandydata na prezydenta miasta. Jaka to wspaniała uwertura: w imię naszych zasad wybijemy samych siebie. Z tej opcji jak widać też zrezygnowano, co też słychać nieco jęk zawodu ze strony publiczności. Spokojnie, igrzyska przed nami.

Robert Dziemba

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama