Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Porażka policjantów ze SzczecinaNieumiejętność zachowania w zastanej sytuacji, zmyślanie rzeczy, które nie miały miejsca, usuwanie ludzi, którzy "przeszkadzali w akcji". Brawo.


Dobrze, że policjanci ze Szczecina "ochraniający" akcję gaśniczą na ulicy Szpitalnej w dniu wczorajszym, nie mieli do dyspozycji betonowego ogrodzenia, gdyż moim zdaniem, jest wysoce prawdopodobne, że takowe by wznieśli, byle ludzie nie mogli patrzeć jak płoną ich mieszkania. Żenujące były sceny dosłownego przeganiania starszych ludzi, stojących na chodniku poza prowadzeniem jakiejkolwiek akcji gaśniczej. Ale według policjantów szczecińskich, przeszkadzali. Mieszkańcy jednak nie dawali się bezsensownym poleceniom funkcjonariuszy, a na poganianie, starszy pan o siwych włosach nie przebierał w słowach mówiąc, co myśli o takiej "poganiance".

Czemu służyło odgrodzenie taśmą ulicy Rzecznej? Żeby jakiś rowerzysta nie zabłądził? A może było ryzyko rajdu hulajnogą? Za to zabawna była walka z taśmą strażaków z Ustronia, którzy musieli ją ściągać, że dojechać do pożaru. Na te pytania zapewne musiałby odpowiadać oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Kołobrzegu, ale jaki jest sens pytania o takie głupoty? Żaden, tak samo jak nie ma sensu przeganiania ludzi martwiących się o swój dobytek i próbujących otrzymać jakiekolwiek informacje.

I gdy już zablokowano ulicę i przegoniono mieszkańców, wzięto się za dziennikarzy. Jak podczas każdej akcji, obowiązują standardy i każdy wie, co może i jak powinien się zachować. Także policjanci, widząc pracę kamerzystów i fotoreporterów, nie mieli z tym problemów. Ale policjanci ze Szczecina musieli zrobić z tym porządek. I zaczęli oskarżać, że stojąc przy krawężniku ulicy za wozem strażackim, utrudniam akcję gaśniczą - która trwała na drabinie wozu strażackiego i dachu budynku, a nie przy rzece Parsęcie. Gdyby jeszcze było w tym trochę kultury, można zrozumieć. Ale od razu kłamstwa i oskarżenia? Na pytanie, kto policjantom kazał usuwać dziennikarzy, funkcjonariusz Policji odpowiedział, że komendant główny. Pomimo żądania podania danych osobowych i stopnia, policjant milczał. Do akcji włączył się jego kolega, który okazał się być dowódcą patrolu. Nie zareagował, zapewne na niezgodną z prawdą odpowiedź dotyczącą interwencji kolegi. Odmówił podania danych policjanta, za to podał swoje. Zwróciliśmy się więc z zapytaniem do biura prasowego Komendy Głównej Policji, czy komendant główny wydawał jakieś bezpośrednie rozkazy sierżantowi lub jemu nieznanemu z nazwiska tajnemu koledze ze Szczecina. Czekamy na odpowiedź.

Społeczeństwo oczekuje Policji skutecznej i myślącej, realizującej społeczną potrzebę zapewnienia poczucia bezpieczeństwa. Podczas wczorajszej akcji, moim zdaniem na pewnym etapie nie było widać ani jednego, ani drugiego, ale ze strony funkcjonariuszy szczecińskich, jak mogłem zaobserwować. Policjanci kołobrzescy zachowywali się kulturalnie, rozmawiali z ludźmi, tłumaczyli sytuację. Czyli jednak można.

Robert Dziemba
redaktor naczelny

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama