Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Po raz kolejny, gdy odbywa się przetarg na schronisko, towarzyszą mu prawne przepychanki, oskarżenia i pomówienia.


Doszliśmy do totalnie faryzejskiej sytuacji, w której społecznicy przerzucają się chwałą, kto bardziej kocha zwierzęta, kto lepiej o nie dba i odwrotnie, kto je bardziej krzywdzi i dlaczego. Osiągnęliśmy stan paranoi, gdy ludzie którzy oficjalnie kochają zwierzęta, zamiast je kochać i im pomagać, zajmują się opowiadaniem moim zdaniem głupot i farmazonów, aby tylko pokazać publiczności w postaci mieszkańców, że naszym milusińskim dzieje się krzywda.

Każdy, kto wypowiada się inaczej, niż myślą i czują miłośnicy zwierząt, jest zły, niekompetentny i nie kocha zwierząt. To nieprawda. Sam nie poczuwam się do przynależności do takiej grupy, bowiem choć ma dwa koty, w tym jednego niepełnosprawnego, to moja prywatna sprawa. Mam też dużo zdrowego rozsądku. Przesłuchałem ostatniej konferencji w sprawie schroniska. Nie przekonał mnie ani jeden argument, który tam padł, łącznie z panem, który płakał, gdy opowiadał jak kocha zwierzęta. W mijającym roku byliśmy alarmowani kilkukrotnie, że w schronisku dzieje się źle. Ani jeden zarzut się nie potwierdził. Teraz sprawę prowadzi prokuratura, ale na spotkaniu z dziennikarzami nie usłyszeliśmy nic nowego. Na tym jednak nie koniec.

Gdy zastępca prezydenta - Jacek Woźniak, w naszej audycji powiedział coś jak najbardziej prawdziwego, że schronisko to nie Sheraton, że to nie pięciogwiazdkowy hotel, to po prostu miejsce, w którym przebywają porzucone i często skrzywdzone przez ludzi zwierzęta i tak jest w całej Polsce. Nikt nie broni fundacjom i stowarzyszeniom prowadzić schronisk w standardzie 7-gwiazdkowym, łącznie z psim SPA. To wolny kraj, przynajmniej jeszcze i można takie marzenia spełniać. Ale nie można narzucać innym swoim poglądów, wydumanych zasad i praw, które nie są nigdzie legalnie ukonstytuowane. Pod płaszczykiem krzywdy zwierząt, w tym kraju można zrobić niejeden przewrót i jestem zdziwiony, że właśnie na naszych oczach taki trwa. W oparach absurdu, bez jakichkolwiek dowodów i z bywa, fałszywymi zarzutami, idzie się ze sztandarami robienia dobrze czworonogom. Od tej wrzawy, zwierzętom w schronisku nie zrobiło się lepiej. Szkoda, że gdy mówimy o pomocy osobom bezdomnym, chorym i opuszczonym, wtedy mało kto zostaje, zostają urzędnicy i strażnicy miejscy. Zwierzęta wzruszają bardziej. Nie powiedzą, jak jest naprawdę.

Robert Dziemba

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama