Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

List do zdrowych...

11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji stowarzyszenie "Feniks" przygotowało "List do zdrowych":

Nikt nie lubi i nie chce chorować. Pewnie dlatego najważniejszym życzeniem, które sobie składamy z przeróżnych okazji jest życzenie zdrowia. Obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II  Święto Chorego obchodzone jest już od 1992 roku.

Mimo upływu 30 lat od daty jego ustanowienia i usilnych starań o poprawę zdrowia społeczeństw, niewiele się w tym zakresie zmieniło. Nadal wiele osób cierpi chronicznie na wiele chorób wrodzonych bądź nabytych. Na niektóre z nich znaleźliśmy sposoby, ale w ich miejsce pojawiły się nowe. Wiele wywołuje strach z innymi udało nam się „oswoić”.

Chorobami wywołującymi zarówno ból psychiczny jak i fizyczny są choroby, nazywane potocznie chorobami psychicznymi. Osoby takie jak my, które na nie chorują każdego dnia musza zmagać się z wieloma problemami, których nie doświadczają osoby zdrowe.

Myśląc o chorych pomyślmy także o tej grupie objętych opieką medyczną i tych, którzy cierpią samotnie bojąc się napiętnowania społecznego i wykluczenia poza margines z powodu choroby. Bo miano osoby chorej psychicznie nadal stygmatyzuje, a tym czasem w „dobie covid” wiele osób zachorowało właśnie na tę chorobę, która bywa efektem izolacji, utraty bliskich, długotrwałego stresu, przebytej choroby covidowej.

Myśląc dziś o chorych i cierpiących w naszym mieście, kraju i na całym świecie, życzmy im godnego życia, powrotu do zdrowia, a jeśli nie jest to możliwe pokory, cierpliwości i siły w zmaganiu się z codziennymi problemami.

Zdrowym życzymy aby choroby omijały was z daleka!

Przy okazji życzmy naukowcom, aby znaleźli skuteczne leki na choroby, które najbardziej nas dotykają a zwłaszcza te, które pojawiły się teraz i często wielu z nas znacznie pokiereszowały zarówno fizycznie jak i psychicznie.
Niech każdy nowy dzień będzie łatwiejszy, lepszy, pełen troski o zdrowie, ale i prowadzący do zdrowia.

Opiekunom osób chorych, życzymy pogody ducha, wyrozumiałości i cierpliwości. Wiemy jak wiele robicie i ile musicie znieść, aby zakończyć z sukcesem kolejny dzień.

Całemu personelowi medycznemu, który z troską, cierpliwością i profesjonalizmem zajmuje się chorymi na co dzień wyrażamy podziękowania, wdzięczność i wyrazy uznania.

W Światowym Dniu Chorego  podopieczni stowarzyszenia Feniks

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama