Survival (czyli sztuka przetrwania) stał się ostatnio bardzo modny, zarówno wśród dorosłych, nastolatków, jak i nieco młodszych dzieci. Te ostatnie wiedzę na jego temat czerpią na ogół tylko z filmów oraz gier. Ale nie musi tak być. Warto nauczyć dzieci świata realnego, pozwolić im obserwować i działać w ich tempie, dotykać, smakować, a nawet ubrudzić się.
Jesteś rodzicem lub edukatorem, chcesz dowiedzieć się jak ciekawie spędzić czas z dziećmi zapoznaj się z najnowszym poradnikiem "Leśny niezbędnik rodzinny" (https://bezdroza.pl/view/3926o/zanles.htm) Wydawnictwa Bezdroża.
Jego autorzy to praktycy z wieloletnim doświadczeniem jako edukatorzy i instruktorzy survivalu-bushcraftu. Ale bez obaw, zaprezentowana wiedza nie dotyczy sytuacji ekstremalnych, tylko skupia się na polskich realiach. Zatem wykorzystasz ją w lasach wokoło Kołobrzegu, parku miejskim czy choćby przydomowym ogrodzie. A kto wie nawet i na „dzikiej” plaży.
Oprócz licznych porad turystycznych, ekologicznych, znajdziesz tam wiele gotowych scenariuszy zabaw i eksperymentów do wykorzystania. Książka pomoże odbudować więź czytelnika (rodziny) z naturą i przekonać go o jej prozdrowotnym działaniu. Poradnik będzie niezwykle przydatny także dla nauczycieli, animatorów oraz leśnych edukatorów – pełny jest bowiem inspiracji.
Nawet jeśli nie masz dzieci lub są one za małe na zaprezentowane zabawy, żaden problem, po prostu pomiń te fragmenty, i skup się na poradach dla dorosłych (np. wybór hamaku, co spakować, pierwsza pomoc, gdzie biwakować, wytyczne Leave No Trace). Mogę się założyć, że książka będzie twoją ulubioną lekturą i zainspiruje cię, aby być może rozruszać się samemu albo łącznie z bliską osobą czy kolegą. Bez względu czy poruszacie się pieszo czy na rowerze, o tym też jest mowa.
Przy okazji przypominamy, że Lasy Państwowe wyznaczyły w każdym z nadleśnictw specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania w lesie mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. W powiecie kołobrzeskim również są takie obszary (napiszemy o nich za tydzień w ramach tym razem „leśnego zwiedzania”). Nigdy nie jest za późno, aby powłóczyć się w dziczy, nawet jeśli tylko w weekend. A jeśli uda ci się pozyskać do tego hobby jeszcze jednego z domowników, tym bardziej twoja wygrana. Wiedza z polecanej przez nas książki dodatkowo pozwoli ci zwiększyć twój autorytet oraz przemieni cię w osobę, która da sobie radę, nawet kiedy pojawią się problemy. Lektura o sztuce zaradności jest zawsze mile widziana na mojej półce z książkami. Zatem kończąc recenzję - polecamy „Leśny niezbędnik rodzinny.
Poradnik survivalu i bushcraftu” (https://bezdroza.pl/view/3926o/zanles.htm) dla wszystkich, nie tylko rodzicom.
Dzikie wakacje, czyli jak rozruszać dzieci survivalowo

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.
Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.