Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Płynął sobie poseł Hoc z szeregowym posłem Jarosławem...

Te zdjęcia, publikowane na profilu dziś europarlamentarzysty Joachima Brudzińskiego, rozgrzewały w okresie wakacji czy czasu urlopowego Polaków. Jak to szeregowy poseł pływał sobie tu po jeziorze czy rzece, rybki łowił, a potem smażył. Piękne ocieplenie wizerunku. A towarzyszył mu kołobrzeski europoseł, dziś poseł - Czesław Hoc. Sielanka, spokój, relaks.

Nie ukrywam, że dziś zobaczyłbym takie sceny, pływających liderów partii rządzącej, tego z Warszawy i tego z Kołobrzegu. Po Odrze? Dlaczego nie, to być może uspokoiłoby rozeźloną opinię publiczną, wkurzoną potęgą niekompetencji i lekceważenia obowiązków przez aparat rządowy i podległe mu instytucje. A tak popłynąłby jednoznaczny przekaz, że jest czysto, że jest bezpiecznie, że sytuacja jest opanowana. I wtedy może nawet 78-sekunodwe oświadczenie posła Jarosława Kaczyńskiego ze środy, o wyborach uzupełniających gdzieś tam, nie miałoby może takiego zabarwienia groteskowego.

Odra Odrą, ale i w Kołobrzegu nie brakuje nam przykładów, jak rządowe instytucje nie są przygotowane do radzenia sobie ze zrzucaniem cieczy do rowu prowadzącego do Parsęty. Widoczna tu jest niekompetencja, hiper niemoc i instytucjonalna padaczka tych obszarów, które wiążą się z rządem. Gdy rządziła Platforma Obywatelska w Polsce, a także w Kołobrzegu, poseł Hoc tak średnio raz w miesiącu organizował konferencje prasowe, pokazując wydrukowane nasze artykuły, w których zadawaliśmy niewygodne pytania, czy też ukazywaliśmy nieprawidłowości. Dziś nie ma żadnych konferencji, a poseł, który chętnie odpowiadał na nasze pytania, a nawet brał udział w naszych audycjach, milczy. Zapewne dziełem przypadku jest to, że obecnie rządzi PiS w Polsce, w województwie, a w instytucjach rządowych obsadzeni są działacze PiS, w tym niektórzy są nawet dobrymi znajomymi posła. To są fachowcy, eksperci, szkoły nawet mają. Tylko czy zmieniło to cokolwiek w podejściu do powagi sprawy, do tego, co zgłaszają obywatele? Moim zdaniem nie.

Upływają więc wody Odry i Parsęty dp Bałtyku, każdego dnia wtłaczając tony słodkiej, choć w przypadku Odry nie wiadomo jak bardzo do końca czystej wody. Tu i ówdzie mówi się o zamykaniu kąpielisk nadmorskich. Ale to na marginesie. Każdy dzień tego spływu przybliża nas nieuchronnie do wyborów. I to być może najbardziej przeraża naszego lokalnego barona PiS, bo zdaje on sobie sprawę, że nie uda mu się zamknąć w opłacanym z naszych podatków biurze poselskim i opowiadać okrągłe historie, jak to zajmował się on sprawami miasta.

Kończą się wakacje, rząd wraca do pracy, do pracy wrócą za kilka tygodni posłowie. Wszystko wróci na swoje tory. Tylko w Odrze jakoś życia mniej...

Robert Dziemba

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama