Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wakacyjne zwiedzanie: Bushcraft w Parku Nadmorskim? Czemu nie...

Tydzień temu proponowaliśmy naszym czytelnikom wycieczkę nad Jezioro Popiel i bushcraft w tamtejszym lesie. Ale, jak się okazuje, niektórzy wybrali inną destynację, co uwiecznił na swoim zdjęciu Dariusz Jakubowski. Przedstawia on hamak rozbity w Parku Nadmorskim w mijającym tygodniu. Sierpień jest bardzo ciepły, więc jeśli ktoś potrzebował namiastki kontaktu z przyrodą, w dodatku nad samym morzem, jest to możliwe, choć to naszym zdaniem rozwiązanie połowiczne.

Wybór hamaku jest rozwiązaniem dla osób lubiących komfort. Pozwala odizolować się od podłoża, jednocześnie obecnie dostępne rozwiązania ułatwiają ochronę od wiatru, deszczu, a także oczywiście od owadów, przede wszystkim komarów. Sprawdziliśmy. Regulamin korzystania z kołobrzeskich parków nie zabrania spania w nich. Oznacza to, że na tych terenach możecie nocować, ale uwaga: Park Jedności Narodowej, Park Nadmorski im. Żeromskiego, Park Fredry, Park Teatralny i Park Dąbrowskiego, są wpisane do rejestru zabytków. Rozpalanie tam ognisk czy niszczenie zieleni jest karalne. Jeśli mielibyśmy polecać nocleg w którymś z kołobrzeskich parków z wykorzystaniem hamaka, to zapewne byłby to Park Fredry wokół amfiteatru. Jest tam najwięcej drzew i najwięcej spokoju. Warto jednak pamiętać, że w tych miejscach nie brakuje zabłąkanych turystów, którzy mogą nas niepokoić. Może nam też coś zginąć... Warto to przemyśleć.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest kontakt z naturą w Ekoparku Wschodnim. To użytek ekologiczny, niezwykle cenny dla Kołobrzegu, gdzie znajdują się wyjątkowe gatunki fauny i flory. Nie brakuje tam również drzew, do których można przywiązać hamak. Warto jednak pamiętać, że jest to obszar przyrodniczy znajdujący się pod ochroną. Nie można tam spacerować poza ścieżkami i szlakami, nie można hałasować czy rozpalać ognisk. Ale, jak sprawdziliśmy, nie ma tam zakazu zawieszania hamaka i spania. Jeśli macie ochotę poznać fantastyczne i wciąż dziewicze tereny idealne dla osób ceniących sobie minimalizm w komforcie, to warto skorzystać z takiego rozwiązania podczas pobytu w Kołobrzegu. Ekopark Wschodni i jego walory pod bushcraft promował "Bushcraftowy", czyli Marcin Surowiec. Był tu jesienią, ale to nie znaczy, że nie można zwiedzić tego terenu latem...

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama