Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mądrości Woźniaka: Lodowisko - recepta na kryzys wizerunkowy

Rządząca Kołobrzegiem ekipa jest odporna. Odporna na siłę argumentów. Jeżeli ktoś jest odporny na siłę argumentów, to być może jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie argumentu siły. Siły perswazji, a w szczególności siły w masie. Masie komentarzy. I chyba mieszkańcy miasta, ci bardziej aktywni, zauważyli tę słabość pani prezydent, ale o tym za chwilę. Celowo piszę, że chodzi o panią prezydent, bo w ogóle nie rozpatruję jej zaplecza. Jej zaplecze, oprócz tego, że policzy się czasami do jedenastu podczas głosowań, nic do jej polityki nie wnosi. Część przygląda się, część wisi u szyi, a ktoś trzyma za wyciągniętą na lewo kieszeń. Dziś Anna Mieczkowska jest politykiem samotnym. I sama musi toczyć boje. A porażek coraz więcej, a sił coraz mniej, a i współpracownicy ostatnio są ostatniej troski.

Paradoksalnie, walka wcale nie toczy się o rozwój miasta. Miasto i jego mieszkańcy są w tym wszystkim gdzieś obok. Dziś priorytetem jest wizerunek prezydenta. Wizerunek, który jest, jaki jest, ale trzeba bronić go jak Jasnej Góry. Bo wisi na nim cała formacja. Do ostatniej kropli krwi. Co nie jest łatwe, bo doradcy lisi.

Od jakiegoś czasu można dostrzec wzmożoną krytykę działań prezydenta, szczególnie w sieci. A sieć jest najważniejsza. Cokolwiek pani prezydent nie zrobi, cokolwiek nie powie, to od razu spotyka się z krytyką. A władza krytyki się boi. Jak ognia. I reaguje emocjonalnie.

Od kilku tygodni bombardowani jesteśmy przekazem, z którego można wyciągnąć wnioski, że z finansami miasta jest źle. To akurat nie jest prawda, ale przekaz idzie. Władza rozwodzi się nad pomysłami dotyczącymi oszczędności, to Kotwice nic nie dostaną, to lampy trzeba gasić, a to lodowiska nie będzie, itp.... Ale równolegle czujni obserwatorzy widzą, że oszczędności są pozorne. A to magistrat wydaje broszurkę pt. „Ratuszowa 13”, której nikt nie czyta, a kosztuje rocznie około 100 tys. zł., a to RCK zorganizowało „Galę Kultury” i koncert Soyki (dostąpiłem zaszczytu być, Soyka jest jak wino), co pewnie trochę kosztowało, a to wydano 60 tysi na konkurs dot. zagospodarowania Skweru Pionierów, a to sfinansowano bal dla grupy seniorów, itd.… A licho w sieci nie śpi. I zaczęła się jazda, że władza kasą szasta.

Wydział propagandy radził, radził i uradził: lud potrzebuje igrzysk! No to je będzie miał! I pani Ania ogłosiła wszem i wobec, że… od 1 stycznia będzie lodowisko! Podobno są jakieś oszczędności i stać nas na odpalenie tafli lodu przez połowę sezonu zimowego! Co prawda lód największą popularnością cieszy się w grudniu i na początku stycznia, ale co tam. Ma być i już.

I tu zachodzi pytanie: co to za oszczędności i skąd one? Lodowisko żre prądu jak diabli, szczególnie wtedy, gdy mrozu nie ma. Przychody nie pokrywają kosztów. Rząd narzuca obowiązek oszczędzania prądu na poziomie 10 procent. Wczoraj Rada Miasta uchwaliła korektę budżetu na 2022 rok i tam oszczędności ani widu. Decyzja w sprawie lodowiska zapadła tak szybko, że w MOSiR ludziska złapali się za głowę, a kierownictwo poprosiło o nitroglicerynę. Pewnie dyrektor zdążył zamówić moc, ale glikol to chyba będą wiadrami nosić. Współczuję…

Presja ma sens. Pod wpływem presji władza podejmuje decyzje. Niemądre, ale podejmuje. Nic to, że przez kilka tygodni wmawia nam się, że kasy nie ma i trzeba zaciskać pasa, gdy na potrzeby propagandy rodem z PRL, tego pasa trzeba nagle popuścić. I nic to, że z twarzy trzeba zrobić cholewę. Wielkimi krokami zbliżają się wybory. Tylko które? O tym następnym razem.

Jacek Woźniak

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama