Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

CZAS MEDIACJI: Mediator. Kim jest? cz. II

Mediator to bezstronna osoba posiadająca zdolności i narzędzia, które mogą pomóc Stronom w ugodowym rozwiązaniu i zakończeniu sporu. Często bywa „projketodawcą” ugody, której treść wypracowuję Strony konfliktu. Przedmiot konfliktu nie może dotyczyć osobiście osoby mediatora.

Mediator jest rozjemcą, ale nigdy nie może być sędzią czy arbitrem.

Mediator nie bada dowodów, nie słucha świadków i nie rozstrzyga o tym kto i w jakim zakresie ma rację. Nie rozstrzyga (w przeciwieństwie do postępowania arbitrażowego) kto wygra spór. Strony przy pomocy mediatora próbują  zakończyć konflikt i zawrzeć satysfakcjonujące porozumienie/ugodę.  

Aby zostać skutecznym (pomocnym dla zwaśnionych Stron) mediatorem należy mieć odpowiednie przygotowanie. My mediatorki Kołobrzeskiego Centrum Mediacyjnego  możemy pochwalić się dyplomami ukończenia studiów podyplomowych z zakresu mediacji pozasądowej i sądowej oraz niezliczone godziny szkoleń w tym zakresie. Jako zweryfikowane mediatorki jesteśmy wpisane na listy stałych mediatorów, które prowadzone są przez Prezesów Sądów Okręgowych w Koszalinie, Szczecinie i Gdańsku. Jesteśmy prawniczkami, co bez wątpienia ułatwia stronom poruszanie się w granicach prawa. Mamy również wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu mediacji zarówno tych ze skierowania sądu, jak i tych, które prowadzimy w oparciu o umowę o przeprowadzenie mediacji.  

Widząc na co dzień efekty pracy mediatorów pracujemy z głębokim przekonaniem, że ZAWSZE JEST CZAS NA MEDIACJE.

Powtórzmy: po mediację (alternatywny do sądowego) możemy „sięgnąć” w każdej chwil i na każdym etapie konfliktu/sporu.
Próba przedsądowego rozwiązania sporu zwiększa szansę na:
1.    nieeskalowanie konfliktu
2.    kontynuację współpracy/poprawnych relacji
3.    wypracowanie rozwiązania, które satysfakcjonuje obie strony konfliktu
4.    poufność procesu rozwiązani konfliktu (mediacje są poufne); spór rozstrzygany w sądzie nie jest ani anonimowy ani poufny.
 
Zespół mediatorek Kołobrzeskiego Centrum Mediacji odpowie na każde Państwa pytanie z zakresu mediacji zadane na łamach Miastokolobrzeg.pl.

Teresa Maria Bleczyc, psycholożka, prawniczka, certyfikowana mediatorka
tel. 728895308, teresa.bleczyc@wp.pl

Natasza Eider, prawniczka, certyfikowana mediatorka
tel. 602717391, nataszaeider@wp.pl

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama