Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

To zastawiające, dlaczego wycina się drzewa. Temat nie schodzi z ust. Były piękne, dość stare, miały liście i już ich nie ma. Liście jednakże to nie pieniądze...


Najnowsza teza jest taka, że drzewa wycina się dla pieniędzy. Nikt nie wie dokąd trafiają wycięte w mieście drzewa i jakiej są wartości, ale zdecydowanie nie są to małe pieniądze. Szczególnie, jeżeli chodzi o dęby, buki, graby i jesiony. Z miasta zniknęło kilkaset drzew i nie wiadomo co się z nimi stało. Mówi się coś o drzewnej mafii, o tym, że w miejscu wyciętych drzew mają być stawiane budynki czy wiatraki, ale ścisłych informacji brak. Miejska legenda mówi, że każdy z władców tnących drzewa kończy marnie. W politycznym niebycie i ludzkim zapomnieniu. Jednak cóż z tego, skoro zostawia po sobie pustynię? Pierwszy z wybrańców, który zacznie w mieście drzewa sadzić, wejdzie zapewne do historii miasta, jako wyróżniający się na tle dotychczasowych masakratorów. Być może ocknie się także obecny władca, a może jest to dobry pomysł dopiero dla jego następcy… W każdym razie, nim każesz wyciąć - zasadź.

Zasadź najlepiej osobiście w dniu wolnym od pracy. Możesz to zrobić bez udziału mediów. W miejscu tylko tobie znanym, korzeniami w dół, podpierając kijkiem i podlewając wodą na koniec. Nie przeklnie cię wtedy przyroda, jak przeklina cię za każdym razem gdy w mieście słychać warkot mechanicznych pił.

Jarosław Banaś


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama