Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

28 maja 2023    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2023    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, komentarz, dziemba, muzeum, rada muzeumCytują nas i tak, i tak... Miastokolobrzeg.pl pobiło rekord cytowań w miesiącu lutym. Powtarzano nasze informacje z Kołobrzegu i okolic ponad 200 razy!


Nie ma lekkiej pracy. Dlatego nie zamierzam się rozczulać nad tym, co ja i moi współpracownicy robimy każdego dnia, często - bywa, całą dobę na okrągło. Idę spać o 3 rano z przekonaniem, że do 10 na audycję jakoś tam się wyśpię. Nie da rady, rano jest wypadek kolejowy, telefon, zimna woda na twarz i do pracy. Jak komuś na wykładach z dziennikarstwa ta praca kojarzy się z siedzeniem na kanapie i piciem ciepłej kawy, to dobrze mu się kojarzy, potem przepisze sobie newsa z portalu Miastokolobrzeg.pl.

Gdy w 2009 roku podziękowano mi za pracę w Radio Koszalin, próbowałem moimi projektami zainteresować potencjalnych inwestorów, potencjalnych jak i już funkcjonujących w branży medialnej. Ci słuchali i pukali się w głowę. Bo po co kolejny portal w Kołobrzegu, po co telewizja internetowa i bezpłatna gazeta? Dziś już nikt takich pytań nie zadaje, bo wszyscy wiemy po co: po to, żeby informacje i komentarze docierały do odbiorców jeszcze szybciej i coraz szybszymi kanałami. Dziś nikt się z tego nie śmieje, dziś nasze rozwiązania się po prostu kopiuje. Nie zamierzam się tym chwalić, stwierdzam fakt, który wzbudza moje zadowolenie, nic więcej. Gdy spotkałem się wspólnie ze Sławkiem Chałupniczakiem i Przemkiem Gryniem kilka już lat temu i nakreśliłem im projekty, które dziś realizujemy z powodzeniem, przy coli w Domku Kata oni powiedzieli: OK, zróbmy to. Dziś mogą być z siebie dumni, że te rozwiązania są wzorem dla innych.

Dziś, rynek rozwija się w prostym do przewidzenia kierunku, bo przecież w obecnej sytuacji, założyć portal, to jak splunąć. Teoria ekonomiki mediów, sprawdzona na rozległych rynkach amerykańskim, brytyjskim, czy wreszcie czeskim, dowodzi jednoznacznie, że proces jego fragmentaryzacji zakończy się wzrostem liczby mediów i spadkiem liczby odbiorców, w konsekwencji czego odbiorcy zrezygnują z pewnych głosów medialnych, lub przestaną im ufać. Prof. Mikułowski-Pomorski przyrównuje to do zamkniętego stawu, do którego wrzuca się coraz większą liczbę ryb. Przeżywają te, które mają dostęp do tlenu - reszta zginie.

Gdy więc każdego dnia przeczesujemy Kołobrzeg pod kątem najciekawszych informacji, mamy na względzie właśnie odbiorców, którzy przeczesują internet pod kątem oryginalnej i ciekawej treści, najchętniej dotyczącej okolicy, w której żyją. W styczniu osiągnęliśmy rekordową oglądalność w naszej historii, a w lutym przekroczyliśmy 200 cytowań w ciągu miesiąca. Z naszych materiałów skorzystały największe media w Polsce: w tym TVN24, "Fakt" czy stacja RMFFM. Byliśmy cytowani ponad 200 razy. Oczywiście, źródło informacji podają w zasadzie media spoza Kołobrzegu. Obowiązuje taka zasada, że jeśli korzystasz z cudzej informacji, to podaje się źródło, czy to "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita" czy "Radio Maryja". Na rynku lokalnym jest inaczej. Chociażby środowy przypadek odwołania dyrektora szpitala. Informację tę podaliśmy jako pierwsi, potwierdził ją nam chwilę po południu dyrektor Janusz Olszewski. Zgodnie z prawem, podaliśmy źródło naszej wiedzy. A potem była już lokalna lawina informacji. W ilu podaniach pojawiło się pierwotnie źródło? W żadnej.

Nasze małe sukcesy oczywiście cieszą i warto czasami się nimi pochwalić. To motywuje do dalszej ciężkiej pracy, której efektami dzielimy się z naszymi Czytelnikami za darmo. W piątek 1 marca uruchomimy kolejny portal: Miastokolobrzeg.tv. Prace nad nim kończy Sławek Chałupniczak, któremu za wkład pracy już dziękuję. Będzie tam można oglądać naszą telewizję internetową w trakcie emisji, ale także bezpośrednio korzystać z archiwum materiałów telewizyjnych. Z tego miejsca zachęcam do oglądania naszej nowej audycji "Studio 103" już w piątek od godz. 9.00. A już dziś od rana w naszych stałych punktach będzie można pobrać, bezpłatnie oczywiście, 37 numer gazety "Miasto Kołobrzeg", w którym m.in. Tadeusz Twardy ostrzega przed zabudową kołobrzeskich solnisk.

Nie mówimy jednak ostatniego słowa. W zanadrzu mamy jeszcze kilka niespodzianek. Do zobaczenia w sieci...

Robert Dziemba

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama