Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 września 2023    |    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
30 września 2023    
    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, błaszczyk, stanowiskoCzłonek Rady Społecznej Szpitala - Bogdan Błaszczyk, nadesłał odpowiedź do artykułu o posiedzeniu Rady (przeczytaj). Zamieszczamy z pisownią oryginalną...


Decyzją Zarządu Urzędu Marszałkowskiego odwołano Dyrektora  szpitala w Kołobrzegu . Oficjalny powód: „Wyczerpała się dotychczasowa formuła współpracy z Dyrektorem”. Okazało się,  że z przyczyn formalnych potrzebna była opinia Rady Społecznej Szpitala. Zwołano więc po fakcie nadzwyczajne spotkanie Rady. Powtórzono formułkę o wyczerpaniu się… i poproszono o głosowanie popierające decyzję Zarządu. Wielu z nas zaprotestowało przeciwko takiemu instrumentalnemu potraktowaniu Rady i postulowało o podanie przyczyn takiej decyzji, podkreślając prawo Zarządu do kształtowania polityki kadrowej w podległych sobie jednostkach. W związku z tym, że moje uwagi w tym zakresie zostały zignorowane oświadczyłem, że zagłosuję przeciw  aprobującej uchwale jako wyraz protestu przeciwko instrumentalnemu potraktowaniu Rady Społecznej. Pan Kigina jako delegat PiSu w Radzie Społecznej podzielił moje zdanie i wstrzymał się od głosu. Oczywiście członkowie desygnowani do Rady przez koalicję rządząca zagłosowali za. Decyzją Przewodniczącego Rady dziennikarze musieli pozostać za drzwiami.

Ze zdziwieniem więc przeczytałem relację Pana redaktora Dzięby na portalu miastokołobrzeg .pl
„SLD i PiS kontestują odwołanie dyrektora
Dziś odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Społecznej Szpitala, na którym głosowano przyjęcie do wiadomości odwołania Janusza Olszewskiego…”

Z samego tytułu wynika, że dwie partie polityczne SLD i PiS były przeciwne odwołaniu dyrektora a głosowanie odbyło się nie nad aprobatą decyzji Marszałka Województwa tylko nad przyjęciem do wiadomości odwołania.  Wypacza to w sposób jaskrawy moje intencje a moja prośba o sprostowanie spotkała się ze stanowczą odmową.

Nie bez znaczenia jest fakt, że redaktor portalu Kołobrzegnafali.pl, który reklamuje się jako nie finansowany przez Urząd Miasta ani Starostwo Powiatowe też będąc za drzwiami podaje inny przekaz „Nawet Olszewskiego się tak nie odwołuje  
Rada Społeczna większością głosów pozytywnie zaopiniowała decyzję Marszałka, przy jednym głosie sprzeciwu – radnego miejskiego Bogdana Błaszczyka. Stwierdził on, iż takiego uzasadnienia, które przytoczyła Anna Mieczkowska nie przyjmuje i jest ono wyrazem lekceważenia Rady Społecznej. Przypomniał, że działania dyrektora w większości przypadków były pozytywnie opiniowane przez Radę. W kontekście tak nagłej decyzji odwołania  dyrektora i zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady, spodziewał się usłyszeć szereg merytorycznych zarzutów, które przekonałyby radnych, że Janusz Olszewski musi odejść.”

Wnioski wyciągnijcie Państwo sami.

Bogdan Błaszczyk

Szanowny Panie redaktorze.  Ja i Pan Kigina, zresztą nie tylko, kontestowaliśmy instrumentalne potraktowanie nas jako członków Rady a więc sposób, styl działania organu zarządzającego a Panu wyszło że dwie partie polityczne opowiedziały się przeciw odwołaniu Dyrektora. To zasadnicza różnica. Ponadto nie wspomniał Pan , że uwagi związkowców  odnosiły się do działalności poprzedniej kadencji Rady Społecznej w której mnie nie było. To też zmienia kontekst. To, że Tak Pan jak i ja oraz wielu innych ma lub miało uwagi do funkcjonowania naszego szpitala nie zmienia faktu, że Radzie Społecznej należały się wyjaśnienia zasadniczych powodów decyzji nad której poparciem mieliśmy głosować . Treść Pana przekazu  jest Pana dowolną interpretacją i zniekształca przynajmniej intencje mojego stanowiska.

Bogdan Błaszczyk


Od redakcji
Odpowiedź na stanowisko Bogdana Błaszczyka opublikujemy w sobotę 2 marca.


 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama