Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024    
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, felieton, czechowski, politykaObserwuję od dłuższego czasu ruch na opozycyjnej scenie Naszego miasta. Cóż, wnioski wyciągnięte z tej lekcji demokracji są dla mnie przerażające.


Otóż, od kilku miesięcy kołobrzeska opozycja, upatrując swojej szansy w kilku wyimaginowanych, rodzinnych sporach Platformy, postanowiła zjednoczyć siły i pod hasłem „wszyscy przeciwko Platformie” działać wspólnie na rzecz przejęcia władzy w Kołobrzegu. Najsmutniejszym wnioskiem dla mnie jest bezideowość tego tworu. Jak wielka pokusa władzy musi przyświecać tym politykom, aby bez żadnych, totalnie żadnych wspólnych idei podążać wspólnie do przejęcia władzy? Bo cóż oprócz pędu ku władzy mogło połączyć Bieńkowskiego i Błaszczyka? No bo przecież nie inwestycja na ul. Koszalińskiej. Co połączyło Błaszczuka i Kozerę? Bo przecież nie in vitro. Jaki cel ma w tym Plewko, który na smrodzie buduje swój kapitał polityczny robiąc telewizyjne programy o zdechłych ptakach? Zresztą ten pan mam nadzieję stanie przed sądem za swoją twórczość literacką w komentarzach internetowych. Co może łączyć Kusia i Kalinowskiego? No bo przecież nie stosunek do Kościoła.

To wielka pokusa władzy, wściekłość, że przecież jest normalnie. I myślenie o tym, jak tu zdobyć władzę dla swoich - to właśnie dziś łączy kołobrzeską opozycję. Nie pomysły na przyszłość, nie nowe plany, koncepcje i cele. To chęć przejęcia władzy dla samej władzy. Robert Dziemba  napisał ostatnio, iż rewolucje wywołują ludzie znający lepsze czasy. Ale lepsze dla ludzi - nie dla swoich partyjnych kolegów, dla swojego politycznego interesu. Razem dla Kołobrzegu? RDK? Razem Dla Kumpli! Bo jakoś nie widzę konstruktywnej polityki opozycji. Czasem szkoda mi jest Janusza Gromka, którego opozycja rozgrywa dla swoich celów, tak by rękoma opozycji wyniszczać ludzi związanych z PO.

Dzisiejsza opozycja jest słaba. Słaba brakiem idei, słaba merytorycznie (z kilkoma wyjątkami), słaba jakością swoich liderów. W 2010 roku kiedy ogłoszono skład nowej Rady Miasta upatrywałem w niej dwóch nowych szczupaków. Kusia i Kalinowskiego. O ile Kuś ma jeszcze w sobie chęci i determinację, to Kalinowski okazał się płotką, która w niedotlenionym stawie szuka dla siebie powietrza.

Panowie dogadując się podzielili już pewnie władzę. Prezydentem nie wiadomo kto, zastępca to Dawid i Kalinowski. Do Wodociągów pewnie pójdzie Kozera. Choć na to stanowisko czyhać może również Plewko, który ostatnio odkrył rurę, z której leje się woda. Plewko nadawałby się również na szefa Zieleni. Nikt tak jak on nie czuje tematu kompostowni. Plewko również mógłby zostać lekarzem naczelnym uzdrowiska ze względu na biegłą znajomość  tematu złóż borowiny na Mirocicach. Ale takich Panów jak pan Plewko nie ma zbyt wielu na opozycyjnej ławce. Takie swoiste przedstawienie gabinetu cieni byłoby nader interesujące. No został nam jeszcze oczywiście Zbigniew Błaszczuk. Ale ten ma zaklepane miejsce w Wydziale Spraw Obywatelskich. A na pewno już na czas wyborów. No i to tyle. Taka ta nasza opozycja.

Łukasz Czechowski

informacje kołobrzeg, felieton, czechowski, polityka

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama