Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2023    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2023    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, komentarz, dziemba, muzeum, rada muzeumSłowo po niedzieli... Pisałem kilka dni temu o Kościele. Widać napisałem celnie, bo nazwano mnie wrogiem Kościoła, ba - wyzbytym wiary...


Przyzwyczaiłem się do tego, że regularnie jestem obiektem ataków. Ludziom się nudzi. Teraz zrobiono ze mnie przeciwnika Kościoła i antykatolika, ba: organistę, który gryzie rękę go karmiącą (dobry dowcip). Okazuje się więc, że wystarczy napisać kilka logicznych przemyśleń, aby stać się "jak poganin i celnik". Mój felieton został wydrukowany w dziesiątkach egzemplarzy, choć nikt nie przybił go do drzwi żadnej świątyni. Ale do rzeczy.

Jestem przeciwnikiem ośmieszania Kościoła i robienia z mojej religii fiu bździu, z którego nasi przeciwnicy robią sobie amunicję i do nas strzelają. Owszem, Pismo Święte mówi, aby nastawiać drugi policzek, ale dlaczego mamy nastawiać pierwszy i latać, żeby nas bili? Jak ktoś chce się pobiczować, jego sprawa. Dzisiejsze ataki na Kościół, sekularyzacja, słynne gender, które jest tak krytykowane, Ruch Palikota, który używa sobie na krzyżu i księżach - to nie bierze się z powietrza. Dla ludzi oddanych Kościołowi, jak ja, tego rodzaju taktyka jest nie do przyjęcia. Nie ma u mnie miejsca dla tolerancji na głupotę, wyrachowanie i tolerancję dla molestowania nieletnich, nawet, jeśli ma ona wyglądać jak to obecnie dzieje się i czego jesteśmy świadkami.

Każdego dnia publicznie wyznaję moją wiarę. Nie chowam się za filarami czy emporami. Bycie organistą to nie praca, to posługa. Owszem, nikt nie jest perfekcyjny. Proszę jednak zauważyć, że nikt nie rozlicza księdza, który opowiada niestworzone historie z ambony, ani aktywnych katolików, którzy w posłuszeństwie wykonują ruchy zero-jedynkowe. Atakuje się tych, którzy chcą być ze swojej wiary dumni i potrafią, często mając odwagę, powiedzieć, co nam nie odpowiada. Być może tego rodzaju publicystyka jest dla niektórych szokująca, ale gdy odpowiedziałem się przeciwko związkom partnerskim w zakresie tworzonego prawa (dowiedz się więcej: przeczytaj), była cisza. To taka nasza katolicka dulszczyzna...

"Pomyślcie o dziewczynie-matce, która idzie do parafii i mówi osobie na plebanii, że chce ochrzcić swoje dziecko. A ten chrześcijanin czy chrześcijanka mówi jej: "Nie, nie możesz, bo nie jesteś zamężna". I co znajduje ta dziewczyna, która miała odwagę donosić ciążę? Zamknięte drzwi! Jezus ustanowił siedem sakramentów, a my taką postawą dodajemy ósmy: duszpasterską komorę celną". Gdybym to powiedział ja, pewnie już nie byłbym organistą. Zamiast Marszu dla życia i rodziny byłby marsz przeciwko Dziembie, odsądzono by mnie od czci i wiary. Ale to powiedział sam papież Franciszek. Słowa te są dla wielu znamienne, jak i cały ten pontyfikat, który niesie nadzieję na odnowę Kościoła, na umocnienie naszej wiary i odważne przeciwstawienie się dalszej laicyzacji. Nie bądźmy jak poganie i celnicy. Nie tego uczy nas Jezus.

Nasz portal uznano jako antykatolicki, w którym nic, tylko atakujemy Kościół. Takie zarzuty mogą tworzyć również wyłącznie jednostki zaślepione, dla których dzień bez nowego wroga, to dzień stracony - choć wielu z nich ma na ustach wypisane: miłujcie swoich nieprzyjaciół. A oto przykład tekstów o wydarzeniach Kościoła katolickiego z ostatnich kilku miesięcy:
- święcenia kapłańskie (przeczytaj),
- nowy witraż w bazylice (przeczytaj),
- Niedziela Zmartwychwstania (przeczytaj),
- Wigilia Paschalna - transmisja na żywo (zobacz),
- gdzie święcimy pokarmy (przeczytaj),
- Liturgia Wielkiego Piątku - transmisja na żywo (zobacz),
- Msza Wieczerzy Pańskiej - transmisja na żywo (zobacz),
- Droga Krzyżowa ulicami miasta (przeczytaj),
- Witraże w Ustroniu (przeczytaj),
- pożegnanie Benedykta XVI (przeczytaj),
- spotkanie autorskie ks. Józefa Słomskiego - transmisja na żywo (zobacz),
- Środa Popielcowa (przeczytaj),
- wspomnienie prymasa Glempa (przeczytaj).

O Kościele w Kołobrzegu piszemy częściej i więcej, niż organy propagandowe naszej diecezji. Czy tak robi portal antykatolicki? Tego nie robią żadne inne portale. Stoimy jednak na stanowisku, że relacje z ważnych wydarzeń i uroczystości powinny mieć swoje odzwierciedlenie w naszych publikacjach. Owszem, poza tym, wielu życzyłoby sobie, aby nie relacjonować na przykład sprawy Zbigniewa R. Ale to stoi w sprzeczności ze zwykłą chrześcijańską uczciwością i dążeniem do prawdy. Jeśli komuś się to nie podoba, to jego sprawa. Nie musi nas czytać.

Bo we wszystkim jest Twoje nieśmiertelne tchnienie.
Dlatego nieznacznie karzesz upadających
i strofujesz, przypominając, w czym grzeszą,
by wyzbywszy się złości, w Ciebie, Panie, uwierzyli.


Księga Mądrości

Robert Dziemba

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama