Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2023    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2023    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, sąd, dziembaSąd Okręgowy w Koszalinie zasądził na naszą rzecz obowiązek sprostowania informacji nieprawdziwych bądź nieścisłych w tygodniku powiatowym.


Przed Wielkanocą 2012 roku, Marek Zieliński - redaktor naczelny "Gazety Kołobrzeskiej" pomówił mnie w swoim tekście, oskarżając mnie lub zarzucając rzeczy, które albo mnie nie dotyczyły, albo były nieprawdziwe (dowiedz się więcej: przeczytaj). Wniosłem do redaktora naczelnego, zgodnie z przepisami Prawa prasowego, o sprostowanie, ale odmówiono mi go, co więcej, sugerowano mi, że jak dalej będę wypowiadał się na temat spraw "Gazety Kołobrzeskiej", a wówczas chodziło o zwolnienie z pracy dziennikarki Marzeny Bamber, która zresztą prawomocnym wyrokiem została później do pracy w "Gazecie Kołobrzeskiej" przywrócona, to zostanę pozwany do sądu.

Żeby Markowi Zielińskiemu nie robić kłopotu, sam złożyłem pozew o sprostowanie, a Sąd Okręgowy w Koszalinie przyznał mi rację, wskazując w ustnym uzasadnieniu naruszenie przepisów Prawa prasowego przez pozwanego, nakazując mu publikację sprostowania. Dziś zostałem poinformowany przez M. Zielińskiego, że sprostowanie ukaże się w ten piątek w gazecie, a za tydzień będzie odpowiedź redaktora naczelnego, której już nie mogę się doczekać. Biorąc pod uwagę jego zeznania, jeśli zamierza powtórzyć to, czym pomawiał mnie przed Sądem Okręgowym, to niestety, ale będziemy musieli spotkać się tam jeszcze raz. Jest bowiem w mediach tak, że, co często podkreślają Czytelnicy, dziennikarze nawalają się ku zdumieniu innych, którzy tego kompletnie nie rozumieją. Wydawca "Gazety Kołobrzeskiej", co potwierdził sąd, złamał prawo pracy, a potem jeszcze jej pracownik pomówił mnie w perfidny sposób tylko dlatego, że o tym napisałem. Media są od tego, że stawać po stronie słabszych, a nie żeby wykorzystywać je do prywatnych rozgrywek, wobec swoich bardziej bądź mnie urojonych wrogów.

Robert Dziemba
redaktor naczelny

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama