Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

28 maja 2023    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2023    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, klopsiki,felietonPolityczne gry i zabawy... Tytuł tej rubryki może wskazywać, że będę pisała o kulinariach, ale gdzie mi tam do Ewy Wachowicz albo innych mistrzyń patelni.


Skupię się na lokalnej polityce patrząc na jej efekty przez pryzmat śmiechu wartych zjawisk.

Idol takich bonzów jak Gromek, Tessikowski, Tamborski, Wolski, Szufel, Mikołajek, Lewandowski, Hok, czyli DonaldTusk, zwany jeszcze premierem, publicznie podczas jednej ze swoich konferencji cieszył się z faktu, że samorządy gminne – dzięki Platformie Obywatelskiej – zostały odpartyjnione! Niech mnie sztorm zaleje jak to jest prawdą! Niewątpliwie jest to dowód na to, że elity władzy żyją w innej rzeczywistości.

Dlatego dawny salonowiec PZPR, a dzisiaj publicysta prawicowy, Marek Król, stwierdził niedawno, że rządzący w Polsce mają obywateli za głupców. Idąc tym tropem, można zadać pytanie, a za kogo ma radnych i kołobrzeżan prezydent Janusz Gromek? Odnoszę wrażenie, że w polityce lokalnej prezydent zafundował sobie nową grę. Nazywa się ona „Bryza” i dzięki niej mamy niezły spektakl, w którym nie brakuje rejtanowskich gestów, jak chociażby ten w wykonaniu radnego Mielnika, który w emocjach chciał nawet oddać swoim wyborcom mandat radnego, ale później z tej deklaracji po angielsku się wycofał. Albo mądralińskie korupcjogenne podejrzenia Henryka Bieńkowskiego, dzięki którym zagrzeje się ława sądowa, bo pan Gromek postanowił bronić swojego honoru na nazwisku, które z taką nobilitacją nosi od ponad pół wieku.

Nie wiem czemu, jestem jednak na takie teatry uodporniona, choć przed wyborami wszystko będzie w politycznej cenie. Zresztą, groteska w wydaniu miejscowych liderów Platformy trwa w najlepsze: wszyscy wiedzą, że Gromek z Tamborskim mają się do siebie jak kot do psa, ale nie szczędzą sobie publicznie uśmiechów i gestów, które mają pokazać gawiedzi, że wszystko jest w porządeczku. Szkopuł w tym, że nikt o zdrowym umyśle w to nie wierzy i ten kabaret przyjmuje we właściwej postawie.

Na lewicy gra się w pozory. Samodzielny baron Woźniak, który dla zaspokojenia swoich ambicji zerwał więzy z SLD i ogłosił się kandydatem na urząd prezydenta miasta po tym, jak koledzy i koleżanki z Sojuszu postawili na Dymecką i figlarne przymierze z prawicą, w celu odsunięcia obecnego układu od korytka, fajnie wypada w lokalnej telewizji, stając się ekspertem od wszystkiego. Zbigniew Błaszczuk przeżywa renesans swoich możliwości politycznych w Radzie Powiatu tworząc pokoleniowy tandem z Jackiem Kusiem. Palikotowcy zwarli szeregi i wszystko wskazuje na to, że panowie Szostało i Albiński będą recenzować postawę kołobrzeskiego Kościoła, co już samo w sobie jest zjawiskiem ciekawym, ale o tym w następnym felietonie kulinarnym.

Hania

 

informacje kołobrzeg, klopsiki,felieton

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama