Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, Felieton: z ławy obrońcy i kibica, opowieści wigilijne, edward stepieńKoszalin na początek II ligi... Koszykarze rozpoczynają rozgrywki 4 października 2014 roku meczem z KUKS Dubois Koszalin w Hali Milenium.Jeszcze w sierpniu fani koszykówki nie mieli żadnej nadziei na oglądanie w Kołobrzegu zawodów ich ukochanej dyscypliny. Wycofanie z rozgrywek KKK Kotwica SA miało i ten skutek, że utworzenie nowego klubu wiąże się z czasem, a drużynę należało zgłosić do rozgrywek natychmiast. W tej sytuacji zrodził się pomysł, aby istniejący klub MUKS „Kotwica 50”, który dotychczas szkolił młodzież, złożył akces do rozgrywek II ligi. Ogromne zaangażowanie zaledwie kilku ludzi spowodowało, że cel ten udało się osiągnąć. Klub nadal boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Brakuje pieniędzy na wszystko. Każdy, któremu dobro koszykówki kołobrzeskiej leży na sercu, na miarę swoich sił i możliwości może wspomóc koszykarzy. Biuro MUKS „Kotwica 50”, które mieści się na pierwszym piętrze przy holu basenu w Milenium, przyjmuje deklaracje przystąpienia do Stowarzyszenia za skromną składką 100 zł za sezon 2014/2015. Za te niewielkie pieniądze Stowarzyszenie gwarantuje wybór konkretnego miejsca siedzącego na widowni przez całe rozgrywki. Dla osób, które dysponują większymi środkami znajdzie się honorowe miejsce na dole hali. Przyjmowanie deklaracji i wydawanie miejscówek rozpoczyna się od poniedziałku 29 września, a biuro będzie czynne w godzinach od 11: do 16:00. 

Mam dobrą wiadomość dla tych, którzy biadolili, że koszykarska Kotwica to armia zaciężna nie związana z Kołobrzegiem. Na szesnastu zawodników zgłoszonych do rozgrywek jest tylko jeden przyjezdny Dawid Neumann. Jest on rozgrywającym i na tej pozycji występuje jedynie Maciej Goiński, który nie miałby zmiennika. Pozostałych piętnastu to stali mieszkańcy Kołobrzegu i w przeważającej większości wychowankowie naszych klubów młodzieżowych. W kolejności alfabetycznej są to: Arabas Grzegorz (grający na pozycji 2), Bytomski Radosław (3, 4), Djurić Marko (4, 5), Goiński Marcin (1), Lasota Paweł (4, 5), Małetko Adrian (3), Mleczko Oskar (2, 3), Neumann Dawid (1), Rduch Kamil (3, 4), Urban Krzysztof (4), Wizelt Szymon (5), Złoty Wojciech (3, 4), Żołnierczuk Piotr (2). Występ Wojciecha Złotego stoi pod dużym znakiem zapytania. Zgłoszoną szesnastkę uzupełnia kilku juniorów, którzy biorą udział w rozgrywkach tej grupy wiekowej. Pierwszym trenerem jest Mariusz Fiedosewicz, a wspomaga go Jakub Żabczak – obaj stali mieszkańcy Kołobrzegu. Prezentacja drużyny drugoligowej i drużyn młodzieżowych nastąpi przed pierwszym meczem, tj. 4 października około 1815 w Hali Milenium. Zachowana więc została ciągłość szkolenia i możliwość kontynuowania koszykówki po ukończeniu wieku juniora. Młodzi Kołobrzeżanie mają się do kogo uczyć, bo czwórka zawodników ma wieloletnie doświadczenie gry w ekstraklasie i w pierwszej lidze.

Już 4 października 2014 roku rozpoczynają się rozgrywki drugoligowe, a w pierwszym meczu prawdziwy hit – derby z Koszalinem. Oczywiście nie jest to AZS, ale i KUKS jest dobry. Poniżej przedstawiam terminarz występów naszej drużyny „we własnej hali”. Za wyjątkiem jednego meczu w hali na ulicy Wąskiej pozostałe odbywać się będą w Milenium, a otwarta będzie jedynie trybuna od ulicy Łopuskiego.

DATA MECZU

GODZINA

DRUŻYNY

HALA

4.10.2014 r.

Sobota

19:00

KOTWICA 50 – KUKS DUBOIS KOSZALIN

Hala Milenium

18.10.2014 r.

Sobota

18:00

KOTWICA 50 – POLITECHNIKA GDAŃSKA

Hala Milenium

2.11.2014 r.

Niedziela

17:00

KOTWICA 50 – AZS UMK CONSUS PBDI TORUŃ

Hala Milenium

9.11.2014 r.

Niedziela

17:00

KOTWICA 50 – KSK NOTEĆ INOWROCŁAW

Hala Milenium

23.11.2014 r.

Niedziela

17:00

KOTWICA 50 – SMS PZKOSZ WŁADYSŁAWOWO

Hala Milenium

13.12.2014 r.

Sobota

18:00

KOTWICA 50 – ASSECO II GDYNIA

Hala Milenium

3.01.2015 r.

Sobota

18:00

KOTWICA 50 – UŻLIS NIERUCH. TCZEW

Hala na ul. Wąskiej

24.01.2015 r.

Sobota

19:00

KOTWICA 50 – TREFL II SOPOT

Hala Milenium

7.02.2015 r.

Sobota

18:00

KOTWICA 50 – KS BASKET PIŁA

Hala Milenium

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, Felieton: z ławy obrońcy i kibica, opowieści wigilijne, edward stepieńMłodzi koszykarze liczą na gorący doping wiernych kibiców, dla których nie powinna mieć znaczenia klasa rozgrywek. Pamiętam wspaniałą atmosferę, jak towarzyszyła Kotwicy, gdy około dwadzieścia lat temu graliśmy w trzeciej lidze i walczyliśmy o awans do drugiej ligi. Chłopcy „gryźli parkiet” i walczyli o każdą piłkę. Miejmy nadzieję, że i w tym roku tak będzie.

Adwokat Edward Stępień
www.edwardstepien.plO ustawie tzw. „uzdrowiskowej”.
reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama