Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, klopsiki,felietonDni sto po PO... 100 dni Platformie zeszło na krzyczeniu, jak bardzo jest poszkodowana utratą zaufania mieszkańców. Na ten sukces PO pracowała 8 lat.


Utrata większości w Radzie Miasta przez lokalną Platformę spowodowała poważne spłaszczenie władzy tej partii. Pretensje radnego Szufla, że przewodnicząca Rady z nim nie współpracuje, to żal po stracie władzy. Przecież radni PO są zapraszani na sesje, udziela się im głosu, są członkami komisji. To, że PO nie ma w prezydium Rady jest zgodne ze standardami PO. W poprzedniej kadencji opozycji też tam nie było.

Zastanawiające, że w partii nikt jeszcze nie rozliczył klęski w wyborach samorządowych. Utrata władzy w Radzie Miasta, skrócenie ławki stanowisk dla kolegów powinno spotkać się z ich reakcją. Kto za to odpowiada? Ten sukces nie ma zbyt wielu ojców? Może dlatego radny Zawadzki nie złożył jeszcze szumnie zapowiadanej uchwały obniżającej do złotówki diet radnych. Jakby radnym PO głód zajrzał w oczy, to radny cytat sam musiałby zjeść ten projekt. To byłaby nowa dieta PO: zero kalorii.

W Platformie rozliczeń nie będzie. Partyjni sojusznicy załatwili sobie wygraną w wyborach na prezydenta. Gromek musiał pozbyć się partyjnego loga z plakatów, a POdupadłą w gruzy strategię ratował sprowadzony ekspert od pijaru znad Wisły. Trzeba było podpierać się sztuczkami pod tytułem Jacek Woźniak. Dziś widać, jakie koszty płacimy za to, że Woźniak powiedział o poparciu Gromka: stołek zastępcy prezydenta, stołek dla żony, itd. Dlaczego za te pseudo sukcesy płacą mieszkańcy, tego nikt nie rozumie.

Przez 100 dni, Platforma zamiast zająć się ważnymi sprawami dla miasta i powiatu, zajęła się lokowaniem swoich na synekurkach. Były przewodniczący klubu PO Piotr Lewandowski, pracujący w starostwie, znalazł pracę na stołku dyrektorskim w Zieleni. Pewnie wkrótce zasili szeregi zarządu spółki. Jego jeszcze gorący taboret zajął Mirosław Tessikowski, który po słabym wyniku PO w wyborach do powiatu musiał odejść z funkcji wicestarosty. Fotelik zajęła jego koleżanka z PSL. Tylko naiwni wierzyli, że matka partia pozostawi na lodzie byłego zastępcę prezydenta Andrzeja Olichwiruka. Już zaraz popracuje sobie jako wiceprezes w MEC-u. Za pierwszym razem, rada nadzorcza niezgodnie z prawem odwołała jego poprzednika. I teraz jeszcze raz musiała odwołać popieranego przez załogę wiceprezesa. POparcie partii jest najważniejsze.

Teraz Platforma pracuje intensywnie oczywiście swoimi metodami nad wygraniem wyborów na Koniecpolskiego. 7 radnych PO sukcesu nie gwarantuje. Ale już pracę w miejskiej spółce dostał radny zwany niezależnym Połowniak. Będzie coś dalej? Czy opary azbestu przyćmią komuś umysł? A co z resztą brakujących głosów? Zawsze coś można dosztukować. Najpierw trzeba wygrać te wybory. Stąd jakieś dziwne komitety wyborcze, mające na celu odbierać głosy Porozumieniu. A kogo w tych wyborach wystawi PO? Jakiegoś figuranta, który przegrałby z kretesem? Raczej nie…

Minione 100 dni to 100 dni bez realizacji programu PO. Nikt nie połączył ul. Rodziewiczówny z Ekoparkiem. Nie powstało molo na dzielnicy zachodniej, a od wypatrywania stadionu lekkoatletycznego bolą oczy. Z poprawy infrastruktury drogowej zostały auta w rowach po kichnięciu zimy i dziury w jezdniach. Dumnie projektowany za to jest nowy pałac jakim będzie w przyszłości rozbudowany Urząd Miasta. Podobno to dla mieszkańców, jakby wizyta w urzędzie to była jakaś przyjemność... Podobno ma być tam też jakaś knajpa. Zupa dnia? POlewka grzybowa w korycie podana...

Frania

informacje kołobrzeg, klopsiki,felieton

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama