Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, komentarz, dziembaSzkoda gadać... Byłem na warsztatach poświęconych Skwerowi Miast Partnerskich. Byli tam też niektórzy radni. W zasadzie nie wiem po co przyszli...


Gdy słyszę, jak politycy mówią, że słuchają mieszkańców, to po spotkaniu w magistracie mam kolejny dowód, że jedynie tak mówią. A niech mieszkańcy mają wrażenie, że ktoś ich słucha. Spotkanie służyło odpowiedzi na trzy zasadnicze kwestie, związane ze Skwerem Miast Partnerskich. Jedną kwestią jest rozbudowa urzędu - ta budzi różne emocje. Dla mnie, czy rozbudowa będzie, czy jej nie będzie, nie ma znaczenia. Jeśli będzie natomiast robiona, ma być robiona zgodnie z wytycznymi konserwatora. Skoro nie ma na to zgody większości - trudno.

Co innego skwer. Ci, którzy na spotkanie przyszli, w większości wskazywali na konieczność jego przebudowy i modernizacji. Ja również. Wypowiadali się mieszkańcy, była nawet pani, która zawodowo zajmuje się tymi kwestiami. Ale były również osoby, które w swoim zdaniu nie przesuną się ani milimetr. Na przykład radny Henryk Bieńkowski podkreślał kwestie związane z zabetonowaniem skweru. Tymczasem część zebranych, w tym i ja, wskazywali, że to nieprawda i sprawa zagospodarowania skweru jest otwarta. Podawano przykłady dysfunkcji skweru, oczekiwań mieszkańców. Te argumenty spotykały się jednak z komentarzami wobec osób, które śmiały mieć inne zdanie, niż przeciwnicy przebudowy placu w stylu "ani kroku wstecz". Jerzy Mikołajewski wręcz wrzeszczał o niszczeniu płuc Kołobrzegu. Wycięto setki drzew w innych częściach miasta, a ronimy łzy nad przerośniętą choinką? To jakaś bzdura. Nawet Krzysztof Plewko przyznał w dyskusji, że na skwerze poza kilkoma drzewami, nie ma cennych egzemplarzy. Zresztą, radny wypowiadał się bardzo kulturalnie - zasługuje to na podkreślenie - w poszanowaniu interlokutorów.

Ci, którzy wypowiadali się przeciwko linii obranej przez radnego Bieńkowskiego, byli krytykowani. Radny Kargul, jak usłyszałem, nazwał moje wypowiedzi politycznymi. Nie zaczekał na odpowiedź. Wstał i wyszedł. Zachowanie godne emerytowanego oficera Wojska Polskiego - gratuluję. Jego koledzy nie byli lepsi. Gdy mieszkańcy mieli coraz więcej argumentów za zmianami na skwerze, ci wyszli - nie zaczekali do końca. Pewnie mieli ważniejsze zajęcia. Ludzie byli oburzeni na takie zachowanie. Jedna z kobiet stwierdziła, że emeryci z Porozumienia Dla Kołobrzegu cofają miasto w rozwoju. Nie zgodzę się z tym twierdzeniem. Każdy ma prawo do swojego zdania, ale są i tacy radni, to widać też po sesjach, którzy nie liczą się ze zdaniem innych mieszkańców. Mam wrażenie, że ich stan emocjonalny odzwierciedlałby skwer przedzielony okopami, zasiekami i gniazdami karabinów maszynowych, o wyrzutni rakiet w okolicy ratusza nie wspominając. Smutne, ale jakże prawdziwe. Szkoda gadać.

Robert Dziemba

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama