Broken Clouds

26°C

Kołobrzeg

19 sierpnia 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
19 sierpnia 2022    
    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W Krupach niedaleko Darłowa, pochowano Andrzeja Leppera, lidera Samoobrony, byłego wicepremiera i ministra rolnictwa.


Ponad tysiąc osób wzięło udział w ostatnim pożegnaniu rolnika z Zielnowa, którego polityka sprzeciwu wobec rządów SLD i akcesji unijnej, zaprowadziła do fotela wicepremiera polskiego rządu. Andrzej Lepper zmarł tragicznie. Wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo, wieszając się w warszawskiej siedzibie Samoobrony. Wiele osób, które przybyło pożegnać przywódcę chłopskich protestów, nie wierzy w jego samobójstwo.

Pogrzeb miał charakter państwowy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele premiera i prezydenta, wicemarszałkowie sejmu i senatu, wojewoda zachodniopomorski i i wicemarszałkowie sejmiku. Przybył również ambasador nadzwyczajny Białorusi w Polsce, a także były prezydent - Lech Wałęsa. Nie zabrakło kolegów przewodniczącego partii z ław sejmowych: Danuty Hojarskiej, Renaty Beger, Janusza Maksymiuka, czy Sandry Lewandowskiej.

Fot. Przemysław Gryń
Foto korespondencja z Warszawy
: Piotr Krahl/CDN StudioPolecamy więcej zdjęć w naszej bazie fotogalerii na informacje kołobrzegDodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama