Broken Clouds

26°C

Kołobrzeg

19 sierpnia 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
19 sierpnia 2022    
    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, parsęta,smocze, łodzie, wyścigiNa bulwarze nad Parsętą z okazji Dni Kołobrzegu Antoni Szarmach z przyjaciółmi zorganizował wyścigi Drahenbotów. Frekwencja to 540 zawodników.


W tym roku wyścigi odbyły się po raz 11. Na szczęście dopisała pogoda i na bulwarze nad rzeką zgromadziła się spora widownia. W zawodach wystartowały 24 drużyny. Na smoczych łodziach pływali uczniowie, studenci, kibice, urzędnicy, politycy, no i oczywiście strażacy, którzy tradycyjnie zajęli wysokie, pierwsze miejsce. Druga pozycja przypadła na pudle Zespołowi Szkół Morskich w Darłowie, a trzecia pozycja Zespołowi Szkół Morskich w Kołobrzegu. 5 miejsce zajęli kibice "Kotwicy". Drużynę Urzędu Miasta wyprzedziła ekipa Starostwa Powiatowego, a Platforma Obywatelska przypłynęła szybciej od Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Drachenboty przybyły do Kołobrzegu w roku milenijnym z zaprzyjaźnionego z naszym miastem i powiatem kołobrzeskim niemieckiego miasta Barth. Mieszkańców wyścigami po Parsęcie na smoczych łodziach zaraził Antoni Szarmach i Marek Padjas.
Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama