Broken Clouds

12°C

Kołobrzeg

2 października 2022    |    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
2 października 2022    
    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

twierdza,kołobrzegGłówną atrakcją historyczną tegorocznych Dni Kołobrzegu jest Święto Twierdzy Kołobrzeg w Porcie Jachtowym. Przybyło na nie niemal 100 rekonstruktorów.


Grupy historyczne z Polic, Szczecina, Świnoujścia, Trzebiatowa, Kołobrzegu oraz Nysy, a także strzelnica pneumatyczna i stanowiska historyczne m.in. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz artyleria Kołobrzeskiego Bractwa Kurkowego są atrakcją trwającego w Reducie Bagiennej Święta Twierdzy Kołobrzeg. Jego celem jest przybliżenie kołobrzeżanom i turystom historii twierdzy kołobrzeskiej, zarówno tej nowożytnej, jak i tej z roku 1945. Tylko w sobotę poszczególne stanowiska odwiedziło kilka tysięcy osób. W tym czasie, gry i zabawy prowadziło również Regionalne Centrum Kultury. Otwarty został sezon żeglarski, a przy Moście Portowym odbywa się Targ Solny.

Rekonstruktorów i ich sprzęt będzie można w reducie zobaczyć jeszcze w niedzielę od godz. 10 do 15.

Fot. Marta Pniewska, Kacper Pajor

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama