Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

motor,wyprawa,kołobrzegNasz redakcyjny kolega - Sławek Chałupniczak, wybrał się na kolejną wyprawę motocyklem rosyjskimi szlakami. Tym razem obrał kierunek na Murmańsk.


Motocykl, to dziś dla wielu hobby. Przyzwyczailiśmy się do opowieści o założeniu stroju i przejażdżce po terenach powiatu lub nieco dalszej okolicy. A co, gdy przejażdżka liczy 6 tysięcy kilometrów? - Patrzysz na GPS i widzisz, że następne skrzyżowanie jest za 803 kilometry - opowiada podróżnik. To jego kolejna wyprawa do Rosji. Była m. in. Baszkiria, Syberia, Bajkał, Mołdawia. Teraz przyszła kolej na północ. - Jak ktoś tęskni za ochłodą, to idealne miejsce na wycieczkę. Temperatura około 0 stopni Celsjusza, a temperatura odczuwalna minus tysiąc. Kask zdejmujesz w ostateczności - mówi. Żeby przejechać kilkaset kilometrów, trzeba mieć niezłą motywację. To nie jest opcja all inclusive.

Od 2009 roku Rosja bardzo się zmieniła. - W mediach jest wszechobecna propaganda. Pada na podatny grunt - konstatuje motocyklista. Tereny bardzo nieprzyjazne ludziom: albo skały, albo bagna. Niewiele miejsc zdatnych do rozbicia obozu. Za to wspaniałe krajobrazy. - Rosja robi wrażenie. Są to w dużej części tereny dziewicze, nietknięte przez człowieka. Ale renifery widziałem tylko po stronie fińskiej.

Sławek dotarł do Karelii, położonej w europejskiej części Rosji pomiędzy Finlandią a Morzem Białym. - Ciekawe były białe noce. Idziesz spać i wstajesz w podobnym klimacie - śmieje się podróżnik. Na pytanie, dlaczego wybiera takie trudne trasy, odpowiada, że droga jest celem. Dodaje, że taka podróż wymaga zaangażowania i wyobraźni. Niczego de facto się nie zaplanuje, bo na drodze wszystko może się zdarzyć. Jest się zależnym od samego siebie. Na trasie spotyka się ludzi, ale to jedynie niedokończone opowieści.

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama