Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Morze lodu i prawdziwa zima stulecia [foto]Patrząc na tegoroczną zimę, można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z wyjątkowymi warunkami atmosferycznymi. Ale nic nie przebije w tym stuleciu wydarzeń z 2010 roku.


Zaczęło się w styczniu 2010 roku. Śnieg padał bez końca, a temperatury spadły poniżej 10 stopni Celsjusza. Zaczęło zamarzać morze, a nasze góry lodowe zobaczyła cała Polska. Nawet na molo można było dojść suchą stopą. Niektórzy zastanawiali się, czy powoli wytyczać szlak turystyczny na Bornholm.

Zima dała o sobie znać po raz drugi 15 grudnia 2010 oku. Wiejący wiatr i obfite opady śniegu spowodowały zamknięcie ulic wyjazdowych z Kołobrzegu. Wszystkie drogi były nieprzejezdne, dlatego ruch poza Kołobrzegiem był niemożliwy. Problemy z zaspami miały nawet pociągi. W nocy z 15 n 16 grudnia, pomiędzy Ustroniem Morskim a Tymieniem, trwała akcja ratunkowa. Rzucono do niej ogromne ilości sprzętu i ludzi, nad ranem także wojska (zobacz).

Fot. Przemek Gryń

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama