Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zakończyła się brawurowa akcja strażaków z OSP "Tryton". Dryfująca sarna została uratowana. Nie bez znaczenia był upór wójta Jerzego Kołakowskiego.


O akcji strażaków w Ustroniu Morskim pisaliśmy jako pierwsi (przeczytaj). Gdy ratownicy zagonili na brzeg zwierzęta okazało się, że po chwili na lodzie znalazła się kolejna sarna (przeczytaj). Strażaków osobiście zaalarmował wójt gminy - Jerzy Kołakowski. Niestety, ze względu na skrajnie trudne warunki, pomocy zwierzęciu odmówili ratownicy. Wójt zgromadził ochotników i sprzęt ciężki, ale bez wejścia do wody sarna nie miałaby szans. Wystarczyło jednak wystąpienie Jerzego Kołakowskiego w TVN24 i nadawanie na żywo z miejsca zdarzenia, aby zapadła zgoda na użycie odpowiednich sił i środków.

Do akcji ruszyli ochotnicy z OSP "Tryton", którzy popłynęli na ratunek sarnie. Zwierzę zostało całe i zdrowe przywiezione na zalodzoną plażę. Wójt osobiście ucałował sarnę i przekazał ją myśliwym, którzy się nią zaopiekują, a gdy nabierze sił - wypuszczą na wolność. Jerzemu Kołakowskiemu gratulujemy uporu.Polecamy więcej zdjęć w naszej bazie fotogalerii na informacje kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama