Scattered Clouds

12°C

Kołobrzeg

1 czerwca 2023    |    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
1 czerwca 2023    
    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reduta bagienna kołobrzeg

Po całych wakacjach prac budowlanych, wreszcie oczom mieszkańców ukazała się odrestaurowana Reduta Bagienna, najlepiej zachowany zabytek Twierdzy Kołobrzeg, pochodzący z XVIII wieku. Klucze do fortecy, prezydent Janusz Gromek wręczył dowódcy Kołobrzeskiego Bractwa Kurkowego - Tomaszowi Tamborskiemu, a reduta przeszła dziś we władanie braci strzeleckiej. Prezydent dziękował prezesowi Zarządowi Portu Morskiego w Kołobrzegu, Arturowi Lijewskiemu, za wzorowe przeprowadzenie inwestycji, a Annie Mieczkowskiej, członkowi Zarządu Województwa, za pomoc w pozyskaniu środków finansowych na remont. Otwarcia dokonało Bractwo Kurkowe salwą armatnią. Potem było zwiedzanie wnętrza reduty, możliwość zapoznania się z historią twierdzy kołobrzeskiej dzięki wystawie posterowej, a także wojskowa grochówka. Na otwarcie przybyły tłumy, w dzieci z kołobrzeskich szkół i przedszkoli. Warto tu podkreślić, że zabytek będzie służył celom historycznym, edukacyjnym i promocji miasta jako Twierdzy Kołobrzeg.

Fot. Marek Kawęcki, www.gminadygowo.plreklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama