Broken Clouds

12°C

Kołobrzeg

2 października 2022    |    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
2 października 2022    
    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

1 maja do Watykanu udała się pielgrzymka z kołobrzeżanami. Wieczne Miasto z okazji beatyfikacji Jana Pawła II odwiedził również poseł Czesław Hoc.


- 1 maja prawdziwie wszystkie drogi prowadziły do Rzymu – opowiada poseł Czesław Hoc. - Samolotami, pociągami, autokarami, samochodami, motocyklami, a nawet rowerami i pielgrzymki piesze - wszyscy podążali na plac Świętego Piotra. Ja także samochodem, wraz z moim przyjacielem a jednocześnie moim szefem partyjnym - Joachimem Brudzińskim.

W tym dniu byliśmy wszyscy świadkami tajemniczego zetknięcia się nieba z ziemią. Oto nasz ukochany i wielki Polak Jan Paweł II, także Honorowy Obywatel Kołobrzegu, został wyniesiony na ołtarze. Konstatując cudowne uzdrowienie francuskiej zakonnicy przez wstawiennictwo Ojca Świętego, jednocześnie doświadczyłem cudownych obrazów - i nie chodzi tu o obrazy świętych - ale o widok setek tysięcy spośród 1,5 milionów wiernych ludzi bardzo zmęczonych, wyczerpanych fizycznie a jednocześnie radosnych i szczęśliwych . Trzeba było widzieć tam na miejscu ich i nasze szczęście, i dumę, że oto jesteśmy tutaj świadkami wielce osobliwego, tajemniczego i świętego wydarzenia. Z radością i wielkim szczęściem rozpoznawałem kołobrzeżan – przyjaciół. Spotkałem małe grupy z pielgrzymki parafii białogardzkiej i połczyńskiej oraz wiernych z Kołobrzegu pod przewodnictwem duchowym naszego byłego proboszcza księdza Tadeusza Wilka. Przed majestatycznym panteonem serdecznie przywitaliśmy się z księdzem biskupem Krzysztofem Zadarko oraz z księdzem Radosławem Suchorabem, byłym wikariuszem parafii mariackiej, którzy serdecznie pozdrowili wszystkich kołobrzeżan. Ks. Radosław szczerze i mile wspominał nasze miasto. Razem z posłem Brudzińskim i przesympatycznymi pielgrzymami z Kołobrzegu mieszkaliśmy w Domu Zgromadzenia Sióstr, tuż przy Placu Św. Piotra.

Na pewno też, nie zabraknie nas na kanonizacji błogosławionego Sługi Bożego Jana Pawła II. Wierzę, że już wkrótce!Polecamy więcej zdjęć w naszej bazie fotogalerii na informacje kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama