Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

24 września 2023    |    Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
24 września 2023    
    Imieniny: Dora, Gerard, Teodor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Weekend minął pod znakiem koncertów. Festyn zgromadził przed sceną tłumy kołobrzeżan. I nic w tym dziwnego, bo program był naprawdę warty zobaczenia.


Oficjalne otwarcie imprezy zdominowała informacja o nowym sponsorze RCK-u, jakim została firma Renault Kasprzyk. Dzięki ich pomocy, na czas trwającego projektu Kołobrzeg Miasto Kultury 2011, Regionalne Centrum Kultury otrzymało samochód marki Renault Scenic, rocznik 2011. Tak miłe rozpoczęcie Partnerskich Dni Kołobrzegu było dopiero początkiem dobrych wrażeń tego majowego weekendu.

Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół Face to Face. Nikt nie wiedział czego spodziewać się po tej poznańskiej formacji, która zachwyciła publiczność podróżą po najpiękniejszych tangach świata. Mimo, że zespół wystąpił jako support, to w trakcie występu sam urósł do rangi gwiazdy.

Wieczorem odbył się koncert Miki Urbaniak, która wydając płytę "Closer" udowodniła, że nie jest tylko córką swoich rodziców (Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka) ale przede wszystkim niezależną i piekielnie zdolną wokalistką, co udowodniła również podczas kołobrzeskiego koncertu. Nastrojowe aranżacje, nieco melancholijny ale pełen klasy repertuar i piękna Mika Urbaniak były przepisem na naprawdę udany piątkowy wieczór. A był to jedynie początek naszych spotkań.

Drugiego dnia spotkaliśmy się już o godzinie 14:00. Władzę nad sceną przejęły wtedy dzieci i młodzież z Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Następnie wystąpiły: Orkiestra Dęta z Berlina Pankow oraz Kołobrzeska Orkiestra Zdrojowa. Powietrze wirowało od utworów Gershwina i Franka Sinatry, nie zabrakło również popowych hitów, jak i tradycyjnych pieśni.

Gwiazdą drugiego dnia był zespół Zakopower, który przed sceną zgromadził tłum kołobrzeżan, by po chwili sprawić, by cały ten tłum świetnie bawił się tańcząc i śpiewając największe przeboje tego góralskiego zespołu z rockowym przytupem i niesamowitą, zakopiańską energią.

Najwierniejsza publiczność jeszcze długo po koncercie czekała na autograf Sebastiana Karpiela. Wielu do domów wróciło z koncertu razem z płytą zespołu i wielu następnego dnia razem ze swoimi dziećmi uczestniczyło w festynie rodzinnym.

22 maja nie zabrakło skrzatów, czarownic i podróżników. Dzieci mogły puszczać wielkie bańki mydlane, malować gliniane naczynia, stworzyć unikalne kukiełki. Do tego na scenie odbywały się konkursy z nagrodami, a program przedstawienia był tak wyreżyserowany, by wciągnąć dzieci w doskonałą zabawę z aktorami.

Partnerskie Dni Kołobrzegu okazały się wspaniałym pomysłem na majowy weekend. Zarówno dzieci jak i dojrzała publiczność znalazła dobrany do swoich gustów repertuar, a czas upłynął w doskonałej, ciepłej atmosferze.Polecamy więcej zdjęć w naszej bazie fotogalerii na informacje kołobrzeg

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama