Overcast Clouds

-2°C

Kołobrzeg

1 grudnia 2023    |    Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
1 grudnia 2023    
    Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, wyciskanie, sztangi, ekologiaW Hali Milenium odbył się turniej wyciskania sztangi leżąc, a przed ratuszem trwał festiwal "Kultura-Nauka", sprzeciwiający się żywności modyfikowanej.


Dużą popularnością cieszył się VI ogólnopolski integracyjny turniej w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody stały na wysokim poziomie, a walka o miejsca na podium była bardzo zacięta. I tak w kategorii kobiet open pierwsze miejsce zajęła Kamila Rusielewicz, która przy wadze 90kg uniosła 120kg. W kategorii mężczyzn do 60kg bezkonkurencyjny okazał się Rafał Roch, który wycisnął aż 132kg ważąc zaledwie 46,5. W kategorii do 82,5kg 170kg na wagę zwycięstwa podniósł Grzegorz Lanzer, a w spośród zawodników ważących mniej niż 100kg najlepszy okazał się Mariusz Walkiewicz podnosząc 195kg. W najcięższej kategorii wagowej, +100kg, zwyciężył Leszek Pasieka – 195kg.

Spośród VIP-ów najlepszy okazał się Jarosław Kreja, który pobił ubiegłorocznego zwycięzcę Jacka Woźniaka o 5 kg, a w kategorii służb mundurowych wygrała Straż Pożarna.

Również w sobotę od 10 rano na dziedzińcu kołobrzeskiego ratusza odbywał się festiwal „Kultura Natura”. Impreza była skierowana przeciw żywności genetycznie modyfikowanej, czyli GMO. Między 10 a 14 przybyli mieszkańcy mogli odebrać za darmo sadzonki roślin. Oprócz tego, ciekawą propozycją jest też (trwa jeszcze do dzisiaj) ekotarg, na którym można kupić produkty ekologiczne. O 14. Swoje przedstawienia o GMO zaprezentowały dzieci z kołobrzeskich szkół podstawowych. Zaraz po nich przed ratuszem odbył się pokaz mody ekologicznej. Po południu przyszedł czas na pokazy artystyczne – wystąpili Duo Amber, Vena King Konga oraz Navigator Gong, zespół grający na gongach. Imprezę zamknął pokaz ogniowy.

Fot. Kacper Pajorreklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama