Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, targ solny, muzeum, historiaZakończył się IX Hanzeatycki Targ Solny. Dzięki temu, mieszkańcy na pewien czas mogli przenieść się w wieki średnie i zobaczyć, jako żyli dawni kołobrzeżanie.


Organizatorem targu było Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego na czele z Jarosławem Bogusławskim znanym jako Jerry. Można było zobaczyć stoisko z miodem, woskiem i pszczołami, stoisko serowarów i pokazy robienia sera wraz z degustacją (sery kozie i krowie), piwowarów, którzy przez 3 dni warzyli piwo chętnie kosztowane przez zwiedzających oraz prelekcje dotyczące historii rzemiosła - w tym ciekawostki z nim związane. Nie zabrakło pokazów wojennego rzemiosła. Byli rzemieślnicy, była średniowieczna kuchnia, a także stanowisko archeologa.

Hanzeatycki Targ Solny cieszył się niezwykle dużą popularnością. To jedyna taka okazja, aby zobaczyć średniowieczne miasto nad Parsętą. Kołobrzeg był miejskim ośrodkiem o dużym stopniu zamożności. Był ważnym centrum politycznym i gospodarczym. Targ pokazywał, jak żyli tu ludzie kilka wieków wcześniej.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama