Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, młodzież, pożary, turniejW Kołobrzegu odbył się XXXVI finał centralny Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Na podium stanął laureat z naszego regionu.


Najpierw eliminacje lokalne, potem kolejne szczeble turniejowe wiedzy teoretycznej i praktycznej. Młodzież skupiona wokół ochotniczych jednostek straży pożarnej, pomimo że nie kwalifikuje się wyżej, do kolejnych etapów turnieju, zdaniem organizatorów posiada dużą wiedzę na temat zapobiegania pożarom i pierwszej pomocy. Co podkreślano, to właśnie dzięki strażakom, już w wieku szkolnym udaje się zaszczepić bakcyla, który procentuje nowymi kandydatami do służby w straży.

W tym roku, finał centralny przypadł naszemu województwu, a wybór padł na Kołobrzeg. W strażnicy młodzież ze wszystkich województw napisała test, który do dalszego etapu pozwolił wybrać ścisłych finalistów: po pięciu w każdej z trzech kategorii wiekowych. Następnie, zawodnicy musieli wykazać się wiedzą praktyczną, między innymi z udzielania pierwszej pomocy. Finał odbył się w niedzielę, a polegał na udzieleniu odpowiedzi na wylosowane pytania.

Ostatecznie, finał wygrała Patrycja Sobantka z województwa łódzkiego, Justyna Kowalczewska z województwa zachodniopomorskiego oraz Mateusz Gil z województwa świętokrzyskiego. Gratulacje zwycięzcom składali m.in. komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Henryk Cegiełka, Anna Mieczkowska członek zarządu województwa, Tomasz Tamborski starosta kołobrzeski oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej młodszy brygadier Mieczysław Burzyński. Laureatom gratulujemy.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama