Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ostatki w Militarnym KołobrzeguPowoli dobiega końca projekt realizowany przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej, a poświęcony wojskowej historii naszego miasta.


Zadanie pt. "Militarny Kołobrzeg" jest współfinansowane ze środków Województwa Zachodniopomorskiego. Zajęcia z przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych i gimnazjów odbywają się w mieszczącym się w ratuszu skarbcu, w którym powstała multimedialna sala edukacyjna. Przez 3 miesiące dzieci przychodziły na warsztaty historyczne z najnowszej i dalszej historii miasta. Poznali dzieje 19 Baterii Artylerii Stałej, lotniska w Bagiczu, kołobrzeskich fortyfikacji, a także zagrożeń, które leżą w gestii obrony cywilnej.

Działania wielu przedmiotów dzieci musiały się nauczyć, jak telefon z tarczą czy maszyna do pisania. Niestety, zbyt mała liczba godzin lekcji historii w szkołach robi swoje. Dzieci zamiast uczyć się historii własnego kraju, zwłaszcza historii Polski, poznają czasy antyku i średniowiecza, przelecą przez czasy nowożytne, a na historię XX wieku brakuje czasu. A gdzie historia małej ojczyzny? Podczas tych zajęć, uczniowie mogli zapoznać się z historią lokalną i jak zawsze dziwiło ich, jak to się stało, że Kołobrzeg przed 1945 rokiem był niemiecki...

Ostatki w Militarnym Kołobrzegu
Ostatki w Militarnym Kołobrzegu
Ostatki w Militarnym Kołobrzegu
Ostatki w Militarnym Kołobrzegu
Ostatki w Militarnym Kołobrzegu
Ostatki w Militarnym Kołobrzegu
Ostatki w Militarnym Kołobrzegu

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama