Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Operacja T34 - odcinek I [video]Historyczny czołg T34-85 trafił do warsztatu Stanisława Rojka w Gościnie. Dziś odbyła się pierwsza operacja polegająca m.in. na dostaniu się do silnika.


Operacja zaczęła się od sprawdzenia stanu gąsienic i przeciągnięcia czołgu po parkingu. Stan gąsienic jest zadowalający. Następnie, sprawdzony został środek czołgu. Niestety, pojazd został zdekowany i wyciągnięto z niego wszystkie ważniejsze urządzenia. M.in. zabrano silnik sterujący wieżyczką. Niestety, napęd ręczny nie był w stanie obrócić wieżyczką i do jej rozruszania trzeba było wykorzystać wózek widłowy.

Dzięki słonecznej pogodzie, można było dostać się do silnika czołgu i sprawdzić w jakim jest stanie. Ściągnięte zostało opancerzenie silnika i napędu. Okazało się, że maszyna jest w dość dobrym stanie, w środku nie ma wody, a w rurach wydechowych był smar. Pan Stanisław wyciągnął z jednej z rur butelkę po piwie z browaru połczyńskiego.

Przed mechanikami jeszcze sporo pracy. Trzeba sprawdzić chłodnice, czy nie są uszkodzone i czy będą prawidłowo działać. W kolejce do rewizji jest rozrusznik, a także sam silnik. Na razie, wszystko jest na jak najlepszej drodze, aby czołg z Muzeum Oręża Polskiego ruszył podczas II Zlotu Zimnowojennego. Projekt realizuje Fundacja Historia Kołobrzegu. Zadanie otrzymało wsparcie ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg.Operacja T34 - odcinek I [video]
Operacja T34 - odcinek I [video]
Operacja T34 - odcinek I [video]

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama