Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

1050-lecie chrztu a Pomorze ŚrodkoweKatolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Uniwersytet Szczeciński oraz Muzeum Diecezjalne w Kołobrzegu byli organizatorami konferencji poświęconej obchodom rocznicowym chrztu Polski.


"Znaczenie chrztu Polski w dziejach ewangelizacji Pomorza Środkowego - historia i nowe wyzwania" - to tytuł konferencji, jaka odbyła się w małym kościele nad rzeką. Warto podkreślić, że w ten sposób dawna świątynia Parafii Św. Marcina wraca do swoich korzeni, gdy była centrum intelektualnym Kołobrzegu. Tu odbywały się w okresie PRL odczyty, wykłady i spotkania z inteligencją.

Dzisiejsza tematyka oscylowała wokół tematów kościelnych, stosunków Państwo-Kościół, a także teologicznych. Najciekawsze referaty należały do prof. Czesława Partacza, który mówi o wpływie chrztu Polski i utworzenia diecezji w Kołobrzegu w roku 1000 na związanie Pomorza z Polską i rozwój katolicyzmu, a także księdza Piotra Zielińskiego, który przedstawił historię powstawania Muzeum Diecezjalnego w Kołobrzegu i poinformował o finalizacji przejmowania pomieszczeń na rzecz nowego muzeum od Parafii Mariackiej w Kołobrzegu. W konferencji wzięli udział m.in. przewodnicząca Rady Miasta Wioletta Dymecka i prezydent Janusz Gromek, a także europoseł Czesław Hoc.

1050-lecie chrztu a Pomorze Środkowe
1050-lecie chrztu a Pomorze Środkowe
1050-lecie chrztu a Pomorze Środkowe
1050-lecie chrztu a Pomorze Środkowe

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama