Light rain

17°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Uruchomią wojskową NysęFundacja Historia Kołobrzegu pracuje nad kolejnym zabytkiem ze zbiorów Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Tym razem na warsztat trafił pojazd propagandowy Nysa 522, tzw. kinowóz.


Wojskowa Nysa jest w świetnym stanie, a dzięki pracownikom muzeum udało się już odnowić. Nie wszystko jednak jest sprawne, a pojazd nie ma przeglądu ani rejestracji. Przywrócenia pojazdu na drogi podjęła się GRH Kołobrzeg, działająca w ramach Fundacji Historia Kołobrzegu. Członkowie GRH, rekonstruujący kołobrzeski 28 Pułk Zmechanizowany, otworzyli pojazd dla zwiedzających w ramach sobotniej Nocy Muzeów. Ale przydałoby się, aby pojazd mógł trafić na historyczne zloty i szkolne festyny, aby promować historię Wojska Polskiego.

Aby do tego doszło, niezbędne są prace remontowe. W transporcie do warsztatu pomógł bezpłatnie Henryk Carewicz. W zakładzie "Mechanika Pojazdowa Orlińscy", Nysa zostanie sprawdzona i naprawiona. Do tego pozostaje jeszcze kilka istotnych szczegółów na zapleczu, które składa się z systemu nagłośnieniowego "Altus" oraz telewizora "Rubin". Nysa na pewno pojawi się na II Zlocie Zimnowojennym, ale jest szansa, aby na ulicach naszego miasta zobaczyć ją już wkrótce.

Uruchomią wojskową Nysę
Uruchomią wojskową Nysę
Uruchomią wojskową Nysę
Uruchomią wojskową Nysę
Uruchomią wojskową Nysę

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama