Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Skarb z Mołtowa do zobaczenia w muzeumJuż w środę 22 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się prezentacja skarbu odnalezionego w Mołtowie. Prelekcję dla zainteresowanych poprowadzi Krzysztof Kowalski z Muzeum Narodowego w Szczecinie.


Trwające kilka tygodni temu prace archeologiczne w Mołtowie w gminie Gościno zakończyły się wielkim sukcesem. Z ziemi i śmieci wydobyto kilkadziesiąt niezwykle cennych zabytków, w tym fragment skarbu, pierwotnie składającego się z 6 tysięcy srebrnych monet, większość to denary z drugiej połowy XIII wieku. Zachowały się brązowe zapinki z cmentarzyska w Dębczynie, wydobyty w 1937 roku, a także inne elementy pradawnej biżuterii. Wszystko to będzie można zobaczyć do końca czerwca w Sali Plafonowej Pałacu Brunszwickich Muzeum Oręża Polskiego.

Skarb z Mołtowa do zobaczenia w muzeum

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama