Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Pracownicy Muzeum Oręża Polskiego, dzięki informacjom od mieszkańców, zlokalizowali i zabezpieczyli kopułę pancerną z poligonu przy ul. Koszalińskiej.


Kopułę dostrzegli mieszkańcy, gdy przemieszczana była w centrum miasta, w kierunku skupu złomu. Natychmiastowa reakcja patrolu muzealnego oraz Komendy Miejskiej Policji w Kołobrzegu uchroniła zabytek przed utylizacją na jednym ze złomowisk. Dzięki współpracy właściciela obiektu udało się również ustalić dane personalne oraz pociągnąć do odpowiedzialności osobę, która próbowała uzyskać dochód ze sprzedaży kopuły.

Kopuła pancerna umocnionego stanowiska polowego przewieziona została na teren Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, gdzie poddana odpowiednim zabiegom konserwatorskim zostanie wyeksponowana obok posiadanej kopuły w ramach ekspozycji głównej oddziału Dzieje Oręża Polskiego, a w przyszłości stanie się atrakcją skansenu fortecznego.

Dziękujemy za obywatelską czujność, apelując jednocześnie do właścicieli skupów złomu o wrażliwość na ochronę zabytków.

Łukasz Gładysiak, specjalista ds. historii wojskowości
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama