Few Clouds

1°C

Kołobrzeg

29 listopada 2022    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2022    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

historia kołobrzeg

Historia średniowiecza, zwłaszcza w popularnym paradygmacie prezentowanym w sposób powszechny wiąże się z ciemnotą i zacofaniem. Nic bardziej mylnego. Problemy z postrzeganiem tej epoki zaczynają się już w szkole, gdzie na lekcjach języka polskiego czy historii uczniowie uczeni są stereotypów i informacji kompletnie oderwanych od rzeczywistości. Skoro nie znali prądu czy nie mieli komputerów, to musieli być ciemni, nieprawdaż? A prawda jest zupełnie inna. Nie uprawiali czynnej ascezy w ujęciach znanych z filmu, nie obawiali się śmiać, nie uważali, że Ziemia jest płaska. Swoją wiedzę czerpali od starożytnych. I nawet w Kołobrzegu ta wiedza i nauka stały na bardzo wysokim poziomie, co gwarantowało rozwój miasta i pomyślność jego mieszkańców. Jednym z reliktów tych czasów są średniowieczne piwnice kołobrzeskiego ratusza, od których rozpoczynamy cykl średniowiecznych audycji.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama