Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

diecezja kołobrzeg

Niedawno, drukiem ukazała się nowa książka poświęcona historii naszej diecezji, która w 2022 roku obchodzić będzie 50-lecie powstania. Diecezja koszalińsko-kołobrzeska została utworzona decyzją papieża Pawła VI - 28 czerwca 1972 roku. "W niniejszej pracy nie należy oczekiwać sensacyjnych czy wręcz ściśle tajnych informacji do dziejów naszej diecezji. Z tego powodu autorowi chodziło raczej o zaprezentowanie czytelnikom w jednym ciągu historycznym kolejnych zdarzeń, które miały wręcz poważny wpływ na historię naszej diecezji w tak długim okresie rozwojowym (50 lat) nie wolnej od różnej dyskusyjnej interpretacji źródłowej. Mimo różnych mankamentów zwartych w tej pracy, czytelnik w dość krótkim opracowaniu będzie mógł wyrobić sobie ogólne spojrzenie na dokonujące się przemiany w nowo powstałej diecezji" - pisze we wstępie autor pracy - ks. prof. dr hab. Lech Bończa Bystrzycki. Książka omawia rozwój struktury organizacyjnych diecezji, budownictwo sakralne, funkcjonujące na terenie nowej diecezji organizacje kościelne i katolickie, a także szkolnictwo katolickie.

Ksiądz Lech Bończa-Bystrzycki jest procesorem zwyczajnym, obecnie księdzem-emerytem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Specjalizuje się z zakresie historii sztuki i historii. Jest autorem prac z zakresu historii Kościoła, historii gospodarczej, historii administracji i historii sztuki.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama