Light rain

4°C

Kołobrzeg

21 marca 2023    |    Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
21 marca 2023    
    Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, miastokołobrzeg, historia, tonzTOnZ Kołobrzeg, w związku z wieloma postulatami, podjęło decyzję o wydawaniu periodyku drukowanego pt. "Miasto Kołobrzeg" poświęconego historii.


Wiemy doskonale, że pasjonatów historii, a także samych historyków, w Kołobrzegu i okolicznych miejscowościach jest więcej, niż wielu mogłoby się wydawać. Wielokrotnie docierały do nas sygnały o chęci publikowania artykułów historycznych. Oczywiście, w internecie może dziś publikować każdy. Natomiast wielu mówi o wydawaniu zwyczajnego periodyku historycznego.

Przygotowując plan pracy na 2013 rok, zarząd Towarzystwa Opieki nad Zabytkami zaplanował realizację kilku ambitnych projektów. Jednym z nich jest spełnienie postulatu o możliwości publikowania artykułów historycznych z zakresu historii Kołobrzegu i okolic, historii wojskowości, historii sztuki, a także innych ciekawych dziedzin z historią powiązanych.

W 2013 roku planujemy wydanie dwóch gazet o tematyce historycznej. Jeśli uda nam się zgromadzić więcej środków, powstanie z tego kwartalnik historyczny. Nad szatą graficzną będzie czuwał nasz dyrektor artystyczny Sławek Chałupniczak. Już teraz zapraszamy do zgłaszania się z chęcią publikowania w historycznym wydaniu "Miasta Kołobrzeg". Szansę na to ma każdy. Wystarczy napisać na nasz adres mailowy: colubrega@wp.pl, albo skontaktować się telefonicznie (dane na stronie zabytkikolobrzeg.pl). Przyjmiemy teksty od ekspertów, doktorantów, studentów, a także uczniów. Naszym celem jest popularyzowanie historii oraz edukowanie społeczeństwa w zakresie opieki nad zabytkami.

Jeśli uważasz, że ten apel jest skierowany do Ciebie, nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Jeśli masz wątpliwości, służymy radą i pomocą. Czekamy na sygnał od Ciebie.

Robert Dziemba
prezes TOnZ Kołobrzeg

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama