Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, mini mal, protest, marketW 2000 roku w Kołobrzegu na kanwie budowy marketu Mini Mal trwały protesty społeczne. Dziś budowa marketu pogania kolejną budowę - często obok siebie.


Piąta "Biedronka" powstała w Kołobrzegu w październiku ubiegłego roku (Miastokolobrzeg.biz: przeczytaj). W drodze de facto jest już szósta, podobno ma powstać na Radzikowie. Na tym osiedlu zbudowano już "Netto", ale w drodze jest "Polo Market" (Miastokolobrzeg.biz: przeczytaj). Zresztą, to niejedyny market budowany w zachodniej części miasta, gdyż przy ul. Jedności Narodowej powstaje trzecie "Netto" w Kołobrzegu (Miastokolobrzeg.biz: przeczytaj).

W Budzistowie buduje się Castorama. Obiekt ma powstać jeszcze w tym roku, a pracę znajdzie tam 130 osób. Zresztą, obok Castoramy ma powstać galeria handlowa. Jeśli nie będzie to zwykły blaszak, to może być to nowy wymiar handlu w naszym mieście, choć może bardziej w powiecie, bo to gmina Kołobrzeg.

Z badań jednoznacznie wynika, że kołobrzeżanie chcą sklepów wielkopowierzchniowych, których ich zdaniem nad Parsętą brakuje (Miastokolobrzeg.biz: przeczytaj). Teraz być może nastąpi przesycenie, choć na pewno odbije się to na handlu detalicznym, zwłaszcza małych, osiedlowych sklepach... A to właśnie w ich obronie w 2000 roku stawali kołobrzescy przedsiębiorcy, którzy sprzeciwiali się budowie przy ul. Koszalińskiej "Mini Mala". Doszło nawet do wielkiej demonstracji i przepychanek z policją (więcej na ten temat napiszemy w najbliższym wydaniu gazety "Miasto Kołobrzeg"). A jak z tym jest dzisiaj? Dziś mało kto protestuje. Ludzie chcą tanich zakupów, a te możliwe są tylko w dużych sieciach, które dają miejsca pracy, ale nie zostawiają u nas swojego zysku. I choć dziwne, w niektórych miejscach już po raz wtóry zmienia się nazwa sklepu... Dziwne?

 

informacje kołobrzeg, mini mal, protest, market

informacje kołobrzeg, mini mal, protest, market

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama