Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

ratusz, dni dziedzictwa27 września o 12.00 otwarte zostanie nowe Muzeum Patria Colbergiensis. Będzie można zwiedzić ratusz. O 14.00 oprowadzi nas sam prezydent.


Neogotycki ratusz z lat 30-tych XIX wieku kryje w sobie wiele tajemnic i pomieszczeń, do których nie mamy dostępu każdego dnia. 27 września, część z nich będzie można zwiedzić. Wycieczki będą prowadzone o godz. 14.00, 15.30 oraz 17.00 (więcej). Pierwszą wycieczkę poprowadzi osobiście prezydent Janusz Gromek. Z przyczyn proceduralnych, nie uda się zwiedzić archiwum Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie obecnie przechowywane są księgi miejskie od 1914 roku. Znajduje się tam prawdziwa historia miasta do 1938 roku. Nie zwiedzimy również mechanizmu zegara, choć można go będzie zobaczyć w Muzeum Patria Colbergiensis. Ze zwiedzania wykluczony został również skarbiec. Nie będzie można zobaczyć słynnego zabytkowego sejfu.

Dla żądnych atrakcji, przed ratuszem będą wojowie i grupy rekonstrukcyjne, a Europejskie Dni Dziedzictwa zainauguruje hejnał i strzał z armaty wykonany przez Kołobrzeskie Bractwo Kurkowe. Zapraszamy.

ratusz, dni dziedzictwa

 

ratusz, dni dziedzictwa

ratusz, dni dziedzictwa

ratusz, dni dziedzictwa

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama