Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2023    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2023    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

moździerz,kołobrzeg,muzeumRozpoczęła się renowacja XIX-wiecznego moździerza pruskiego, znajdującego się w kolekcji Muzeum Oręża Polskiego. Zabytek trafił do piaskowania.


Zgodnie z zapowiedziami (zobacz), moździerz opuścił dziś kołobrzeskie muzeum. Dzięki pomocy firmy Pomoc Drogowa Adam Molis, 300-kilogramową lufę udało się podnieść i zamocować na platformie pojazdu. Prace ze strony muzeum nadzorował Radosław Horanin. Zabytek został przetransportowany do Stoczni Parsęta s.c. Dzięki zaangażowaniu przedsiębiorstwa oraz starosty Tomasza Tamborskiego, zostanie on tam wypiaskowany i zakonserwowany. Inwestycję realizuje Fundacja Historia Kołobrzegu.

Warto pamiętać, że już w sobotę z muzeum odbędzie się Wiosenne Clean. Pracom porządkowym i konserwacyjnym zostaną poddane także inne zabytki (zobacz).

 

moździerz,kołobrzeg,muzeum

moździerz,kołobrzeg,muzeum

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama