Overcast Clouds

3°C

Kołobrzeg

30 listopada 2022    |    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
30 listopada 2022    
    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

REDAKCJA MIASTOKOLOBRZEG.PL NIE ODPOWIADA ZA ZMIANY W PLANIE IMPREZ!

Widok roku
W roku
Widok miesiąca
W miesiącu
Weekly View
W tygodniu
Daily View
Według dnia
Search
Szukaj
NOC MUZEÓW W PODBORSKU
Sobota, 15 maja 2021, 18:00 - 21:00

muzeum podborsko kołobrzeg


Po odmrożeniu instytucji kultury, otwarte zostaną wielotonowe wrota magazynu amunicji atomowej w podborskim lesie. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na historyczne spotkanie w sobotę 15 maja.

- Czekamy na was od 18 do 21. Będziemy oprowadzać po wnętrzu magazynu i po raz pierwszy na żywo zaprezentujemy pracujący radziecki agregat prądotwórczy, który od 1970 roku zasilał ten obiekt. Dla chętnych, czekać będzie ognisko, na którym we własnym zakresie będzie można upiec kiełbaski lub inne przysmaki. Pojawią się także rekonstruktorzy z GRH Wybrzeże i GRH Kołobrzeg z pojazdami, którzy uczestniczyć będą w rajdzie „Atomowa Jutrzenka" szlakami lasu w Podborsku. - piszą w zaproszeniu organizatorzy.
 
Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku to jedyne w pełni miejsce, w którym w latach 1970-1989 przechowywany broń jądrową na terytorium Polski dla wojsk Układu Warszawskiego. Powstawało w latach 1967-1969 w ramach ściśle tajnego projektu realizowanego przez Wojsko Polskie. W 1970 roku kompleks przekazano armii radzieckiej. Od 2016 roku mieści się tam obiekt Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.
 
Pamiętajmy o obowiązującym reżimie sanitarnym. Wstęp bezpłatny. Impreza odbywa się pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama