Overcast Clouds

3°C

Kołobrzeg

30 listopada 2022    |    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
30 listopada 2022    
    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

REDAKCJA MIASTOKOLOBRZEG.PL NIE ODPOWIADA ZA ZMIANY W PLANIE IMPREZ!

Widok roku
W roku
Widok miesiąca
W miesiącu
Weekly View
W tygodniu
Daily View
Według dnia
Search
Szukaj
Eko Festiwal "Między Mostami"
Sobota, 05 czerwca 2021, 12:00 - 20:00

ekofestiwal kołobrzeg


Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu ul. Frankowskiego 3 (bulwar nad Parsętą)

W nowej strefie wypoczynku nad Parsęta, na bulwarze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima w Kołobrzegu po raz pierwszy w Kołobrzegu odbędzie się Eko Festiwal „Między Mostami”. Spotkania, prelekcje, warsztaty pszczelarskie, animacje zabaw, to tylko niektóre z prezentowanych przez Bibliotekę atrakcji.

Sobota 5.06.21
12.00 - Otwarcie Festiwalu i przywitanie gości. Przedstawienie charakteru Festiwalu i programu;        zaproszenie do aktywnego udziału w spotkaniach i warsztatach, wizja zielonej biblioteki.

12.30 - „Pasieka dredziarza” – Ewa i Paweł Piątek - prelekcja o pszczołach dla całych rodzin
(min. jak złapać rójkę, kiedy jest odpowiedni moment na pierwsze miodobranie i czy można częstować pszczoły ciastem….)

14:00 - Dorota Sumińska - spotkanie autorskie dla dzieci
Dziennikarka, lekarz weterynarii, autorka poczytnych książek m.in. o zwierzętach domowych. Jedną z nich jest – wydana w 2015 roku a bardzo dobrze przyjęta przez najmłodszych czytelników – pozycja o wdzięcznym tytule „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?”.

15:30 „Pasieka dredziarza” –Ewa i Paweł Piątek –spotkanie autorskie
„Pasieka Dredziarza” to miejsce na ziemi, w którym hygge zaistniało w praktyce.
Ta książka to opowieść o realizowaniu marzeń. O życiu w rytmie afrykańskich bębnów i realizowanej każdego dnia filozofii slow life, o ekomacierzyństwie, o rodzinie, wreszcie o miłości do przyrody i do świata, którego trzeba być częścią, a nie pępkiem.

17:00 Dorota Sumińska – spotkanie autorskie, m.in. promocja książki „Dość”
To książka protest. Książka manifest. Dość! – krzyczy Dorota Sumińska, bo jak nikt inny rozumie zwierzęta i z dnia na dzień coraz bardziej nienawidzi ludzkości, która uważa się za ważniejszą od wszystkiego, co człowiekiem nie jest.

18.00 Festiwalowe jam session
Wraz Pawłem Piątkiem „djembefolem” zapraszamy na wspólne muzykowanie ?  

niedziela 6.06.21
12:00- 16:00 Mikro forum organizacji ochrony przygody
To nowa inicjatywa w regionie wynikająca z chęci usystematyzowania wiedzy, wskazaniu liderów i wymiany doświadczeń, a także prezentacja działań miasta w zakresie ochrony przyrody.

5-6.06.21(sobota – niedziela) g.12.00-15.00 Bulwar nad Parsętą  
 - Warsztaty pszczelarskie–budowanie hoteli dla dzikich zapylaczy, poidełek dla owadów oraz sadzenie roślin miododajnych

- Bajkopisanie - warsztat oparty na autorskiej metodzie pracy z dziećmi do 16 roku życia bazującej na Hatha jodze. Celem pracy jest uświadomienie drogi komunikacji z samym sobą, jako podstawowej potrzeby do szczęśliwego życia, a- w szerokim ujęciu- szczęśliwej Ziemi. Joga otwiera, a twórcza praca wydobywa pytania i odpowiedzi zapisane w każdym człowieku. Proponowane intuicyjne sposoby, w których dziecko czuje się tak dobrze jak ryba w wodzie, stają się naturalnym przewodnikiem, ale i swoistą terapią.

- Warsztaty plastyczne - Celem warsztatów jest recycling, czyli wykorzystanie surowców wtórnych np. typu zużyte płyty CD,  tekturowe opakowania po jajkach, patyki, resztki włóczek  i „wyczarowanie” z nich nowych  użytecznych rzeczy. Wykonane własnoręcznie przedmioty każdy uczestnik zabierze ze sobą do domu. Warsztaty będą formą zabawy, integracją przy tworzeniu pięknych rzeczy z recyklingu.

5.06 – zajęcia wykorzystujące zużyte płyty CD – wykonamy m.in. ozdoby do powieszenia w domu lub w ogrodzie oraz bączki do zabawy

6.06 – zajęcia bazujące na wykorzystaniu opakowań po jajkach, patyków, włóczek – wykonanie dekoracji do pokoju: ryby, syreny etc.
(Uczestnicy zajęć mogą przynieść na warsztaty własne surowce wtórne: płyty CD,  opakowania po jajkach, patyki, włóczki)  
- stoisko książkami o tematyce ekologicznej, nowości wydawnicze
-  Inauguracja działalności Klubu Gier Planszowych O’Gry  
- rodzinne eko gry i animacje zabaw

WSTĘP WOLNY

DOROTA SUMIŃSKA Polska pisarka i dziennikarka.
Z zawodu jest lekarzem weterynarii, opublikowała kilka książek dotyczących opieki nad zwierzętami domowymi. Prowadziła też programy telewizyjne (Zwierzowiec w TVP1) i radiowe (Zwierzenia na cztery łapy w I Programie Polskiego Radia oraz Wierzę w zwierzę na antenie Tok FM) na ten temat. Prowadzi prywatną praktykę lekarsko-weterynaryjną w jednej z warszawskich lecznic.
Dorota Sumińska napisała ponad dwadzieścia książek o bardzo różnej tematyce. Powieści, poradniki, podróżnicze, książki dla dzieci i młodzieży. Wszystkie jednak, jeśli nie bezpośrednio, to w tle mają na celu pokazać czytelnikowi, że jest tylko jednym z gatunków zamieszkujących Ziemię.

„Pasieka Dredziarza” to miejsce na ziemi, w którym hygge zaistniało w praktyce.
Ta książka to opowieść o realizowaniu marzeń. O życiu w rytmie afrykańskich bębnów i realizowanej każdego dnia filozofii slow life, o ekomacierzyństwie, o rodzinie, wreszcie o miłości do przyrody i do świata, którego trzeba być częścią, a nie pępkiem.
To opowieść ludzi, którzy wybrali wieś zamiast miasta. Jak wszyscy przeżywają swoje wzloty i potknięcia, mierzą się z konsekwencjami życiowych decyzji. Ale jak mało kto mogą Wam sporo opowiedzieć o pracowitych pszczołach – fascynującym przykładzie doskonale zorganizowanej społeczności i zarazem niezastąpionych producentach „jadalnego złota”.
Kto ma pszczoły, ten ma miód, ale ma też przyjaciół i ciekawe życie. A życie z pasją jest pełniejsze i dłuższe. O tym jest ta książka! Czyta się ją jednym tchem, nabiera się sympatii do jej autorów, a potem chce się żyć, ale... jak najdalej od miasta. W spokoju, ciszy, słuchając pracowitych owadów i śpiewu ptaków. Gorąco polecam! - Dr Andrzej G. Kruszewicz
Ewa i Paweł Piątek. On: pszczelarz pracoholik, dredziarz, djembefola. Oddany uprawie ogródka, wielbiciel antyków i staroci. Pszczelarstwem zajmuje się od 20 lat. Ona: od niedawna mama. W kilka dni spakowała zawartość kawalerki w centrum miasta, by radykalnie zmienić otoczenie i styl życia. Nauczyła się, że wychodząc na spacer do lasu można zostawić telefon w domu, bo świat się nie zawali.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama