Broken Clouds

12°C

Kołobrzeg

2 października 2022    |    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
2 października 2022    
    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

REDAKCJA MIASTOKOLOBRZEG.PL NIE ODPOWIADA ZA ZMIANY W PLANIE IMPREZ!

Widok roku
W roku
Widok miesiąca
W miesiącu
Weekly View
W tygodniu
Daily View
Według dnia
Search
Szukaj
CAŁOWAĆ UMIEM TAK JAK UMIEM "TANGOLITA"
Sobota, 12 lutego 2022, 19:00

"Całować umiem tak, jak Tangolita... Kameralny wieczór z muzyką operową i operetkową"
Iwona Wall (mezzosopran),
Kinga Książczyk (fortepian), gościnnie: Konrad Książczyk (fortepian)
12.02.2022, godz. 19.00 sala widowiskowa

    W ramach obchodzenia święta zakochanych z kulturą, 12 lutego spotkamy się z dawno na kołobrzeskich scenach nie goszczącą Iwoną Wall, znaną w mieście z Zespołu Piosenki i Tańca „Tirlitonki”, związaną obecnie z poznańskim środowiskiem artystycznym. Przed dwoma laty ta zdolna, obdarzona pięknym mezzosopranem wokalistka ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej, a posiada już całkiem spore doświadczenie sceniczne. Na scenie Teatru w Grudziądzu śpiewała partię Łucji w spektaklu operowym „Zamek na Czorsztynie” Karola Kurpińskiego. W Teatrze Wielkim w Poznaniu kreowała partię Jadwigi w studenckim spektaklu „Kontuszowy Moniuszko”. W większych składach wykonawczych brała udział w Festiwalu Mozartowskim „Mozart OFF” organizowanym przez Warszawską Operę Kameralną, Jubileuszowym XV Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”, X Jubileuszowym Letnim Festiwalu Muzycznym w Kutnie. Ciekawostką jest, że Iwona Wall przed dwoma laty swoim występem uświetniła Galę Wyborów Miss Polski Stanu Illinois w Chicago. Na fortepianie towarzyszyć mezzosopranistce będzie Kinga Książczyk, absolwentka z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, laureatka m.in. takich nagród jak nagroda specjalna na II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Anemos w Rzymie, czy  I nagroda na XV Festiwalu “Music without limits” w Druskiennikach na Litwie. Gościnnie w koncercie wystąpi również pianista Konrad Książczyk.
    Bilety w cenie 40 zł (normalne i w dniu koncertu) i 35 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK przy ul. Solnej 1, tel. 94 35 249 49. Zapraszamy!


Noty biograficzne:
Iwona Wall
W 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej, a w 2017 roku Prywatne Policealne Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu. Początek swojej drogi artystycznej zawdzięcza Zespołowi Piosenki i Tańca „Tirlitonki” z Kołobrzegu, którego była członkinią przez 12 lat. Wraz z zespołem „Tirlitonki” występowała na scenach w Polsce i za granicą oraz została laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich pod okiem znakomitych artystów i pedagogów m.in. Jacka Laszczkowskiego, Dariusza Stachury, Mariusza Kwietnia, Jadwigi Rappe, Evy Blahovej, Valerie Girard, James’a Grey’a, Brygidy Bziukiewicz-Kulig, Bożeny Harasimowicz, Jadwigi Gałęskiej-Tritt, Anny Jeremus-Lewandowskiej. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami t.j. Krzysztof Penderecki, Przemysław Neumann, Jose Maria Florencio, Maciej Figas, Bartosz Michałowski, Warcisław Kunc, Łukasz Borowicz, Jan Zarzycki, Aleksander Gref.
W 2015 roku na scenie Teatru w Grudziądzu wykonała partię Łucji w spektaklu operowym „Zamek na Czorsztynie” Karola Kurpińskiego. W 2019 kreowała partię Jadwigi w studenckim spektaklu „Kontuszowy Moniuszko” w reżyserii Krzysztofa Cicheńskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu.
Uczestniczyła w koncertach z towarzyszeniem orkiestr i zespołów kameralnych podczas m.in.: Festiwalu Mozartowskiego „Mozart OFF” organizowanego przez Warszawską Operę Kameralną, Jubileuszowego XV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”, X Jubileuszowego Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie. W sierpniu 2019 swoim występem uświetniła Galę Wyborów Miss Polski Stanu Illinois w Chicago.
Jako wokalistka realizuje wiele projektów edukacyjnych, estradowych i teatralnych występując na scenach teatrów i filharmonii, w kraju i za granicą.

Kinga Książczyk
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. M. Pabicha (2015). Prowadzi ożywioną działalność artystyczną w kraju i za granicą. Koncertuje jako solistka recitali, koncertów kameralnych i koncertów symfonicznych. Od 2010 roku jest związana z Instytutem Wokalistyki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Współpracuje ze śpiewakami operowymi jako pianista - korepetytor.  Kinga Książczyk jest laureatką nagrody specjalnej na II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu (2011) oraz nagrody pozaregulaminowej w III edycji tego konkursu (2014), I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Anemos w Rzymie, Włochy (2012), laureatką 46. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2012) i I nagrody na XV Festiwalu “Music without limits” w Druskiennikach, Litwa (2015).

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama