Overcast Clouds

-0°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Za toalety w Kołobrzegu zapłacisz kartą lub telefonem

16 miejskich toalet, tyle znajduje się w zasobach miasta. Niektóre z nich są sezonowe. Łączy je jedno. Przetarg, który miasto ogłosiło na ich dzierżawę. Nowością jest to, że nikt wcześniej nie wiedział, że toalety po 6 latach mają znów być płatne. Co więcej, w przetargu zapisano, aby najemca umożliwił płatność za skorzystanie z toalet, kartą, telefonem lub blikiem. Cena za skorzystanie z toalety ustanowiona jest na 2 zł, ale może się zwiększyć. Co więcej nowy najemca ma zainstalować system liczenia klientów. Umowa zakłada 2 letni okres dzierżawy do grudnia 2024 roku, oraz cenę wywoławczą za rok czynszu w kwocie 52.733,76 zł netto.

Wczoraj w programie Telewizji Kablowej Kołobrzeg, obecny przewodniczący Rady Miasta Bogdan Błaszczyk wypowiedział się w tej kwestii  - Uważam, że darmowe toalety są wartością promocyjną,(...) trzeba szukać źródeł finansowania,(...) w zeszłym roku zgodziliśmy się na płatne molo, ale z zastrzeżeniem że mieszkańcy i opłacający opłatę uzdrowiskową będą mogli wejść bezpłatnie. Wnioskowaliśmy też o  system, który pozwoli posiadaczom karty mieszkańca i karty turysty również bezpłatnie skorzystać z darmowych toalet. A z mediów dowiedzieliśmy się o pomyśle płatnych toalet.

Błaszczyk, zaznaczał też, że decyzja prezydenta, to złamanie umowy koalicyjnej. 

Jacek Woźniak zapytany przez naszą redakcję o ten pomysł odpowiedział - "Wbrew pozorom, sprawa jest poważna, bo koszt budżetowy to około 1,2 mln zł. I powinna być przedyskutowana na poziomie Rady Miasta. Z drugiej strony, to był punkt programu wyborczego Kołobrzeskich Razem, więc ich wyborcy mogą czuć się oszukani. Nie tylko wyborcy, ale sami działacze i radni, których o swojej decyzji pani prezydent nie raczyła poinformować. A dopiero co, mieliśmy sesję. "

Izabela Zielińska również odpowiedziała na nasze pytanie  - Rozpisanie przetargu na obsługę 16 toalet miejskich dla wielu radnych było dużym zaskoczeniem. Polityka, którą reprezentuje dziś Prezydent Miasta jest nie do przyjęcia. Procedura przetargowa ruszyła, a radni nie posiadają wiedzy w jakiej wysokości będą opłaty za toalety miejskie i jaką kwotę trzeba będzie zabezpieczyć z budżetu miasta. Pomimo, iż miałam odmienne zdanie na temat bezpłatnych toalet dziś mogę stwierdzić jednoznacznie, że zarówno mieszkańcy jak i turyści korzystali z bezpłatnych toalet miejskich co przełożyło się w znacznym stopniu na czystość wydm i parku nadmorskiego. Przypomnę tylko, że w momencie ustalania najwyższej możliwej stawki opłaty uzdrowiskowej argumentowano, że molo jak i toalety miejskie pozostaną bezpłatne.


Przypomnijmy rocznie do tej pory toalety kosztowały miasto około 1,3 mln zł. Przetarg ma odbyć się 28 lutego.

Co ciekawe za toalety kartą zapłacimy, ale jest jeszcze sporo parkometrów, której tej funkcji nie mają...o tym w osobnym materiale.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama